خانه / آموزش ها و مقالات موبایل / آموزش ها / Android / آموزش جامع ساخت کلیپ و ویرایش حرفه ای ویدیو و فیلم در اندروید
VivaVideo

آموزش جامع ساخت کلیپ و ویرایش حرفه ای ویدیو و فیلم در اندروید

آموزش جامع ساخت کلیپ و ویرایش حرفه ای ویدیو و فیلم در اندرویدReviewed by Mr. Mobology on Jul 20Rating: 5.0آموزش جامع ساخت کلیپ و ویرایش حرفه ای ویدیو و فیلم در اندرویددر این مقاله ساخت کلیپ و ویرایش حرفه ای ویدیو و فیلم در اندروید را خواهید آموخت . پس با موبولوژی همراه باشید .

آموزش اختصاصی و درخواستی از سوی کاربران Line وبسایت Mobology

ساخت کلیپ و ویرایش حرفه ای ویدیو و فیلم در اندروید

Mobology

امروزه نرم افزار های بسیار زیادی برای ویرایش فیلم ها و عکس ها منتشر شده است که به وسیله آنها میتوانید به صورت کاملا حرفه ای عکس ها و فیلم های خود را در کامپیوتر های شخصی خودتان ویرایش کنید . از معروف ترین این نرم افزار ها میتوان به Adobe Photoshop و Adobe After Effect را اشاره کرد .

اکنون شما میتوانید در گوشی موبایل خود به صورت حرفه ای عکس ها و فیلم های خود را ویرایش کنید .

در این آموزش قصد داریم ویرایش حرفه ای ویدیو و ساخت کلیپ با عکس های شخصی خودتان را آموزش دهیم .

برای اینکار نرم افزار های بسیار زیادی از جمله VideoShow , Video Editor , Video Collage , Video Reverse ,Video Splitter و Video Toolbox برای گوشی های اندرویدی وجود دارند , اما ما تصمیم گرفته ایم بهترین و حرفه ای ترین نرم افزار را برای این آموزش انتخاب کنیم : – )

وبسایت موبولوژی در این مقاله آموزشی نرم افزار VivaVideo را برای شما عزیزان در نظر گرفته است تا آموزش کامل و جامعی درباره ویرایش حرفه ای ویدیوها و ساخت کلیپ های شخصی را در خدمت شما عزیزان قرار دهد : – )

نرم افزار VivaVideo از هر نظر در این زمینه کامل و جامع است . این نرم افزار دانلود میلیونی از Market های مختلف را داشته است : – ) شما به وسیله این نرم افزار زیر میتوانید :

موبولوژی

 •  به عنوان یک Video Camera از آن استفاده کنید و با افکت های جالب آن فیلمبرداری کنید ( در آموزش های زیر توضیح خواهیم داد )
 •  ویدیو های خود را ویرایش کنید ( افکت گذاری – حالت های آهسته و سریع – کات کردن بعضی از قسمت ها و … )
 •  با تصاویر خود کلیپ های بسیار زیبا بسازید ( دارای SlideShow های بسیار جالب و … که به صورت کامل به آموزش این قسمت میپردازیم )
 •  و …

موبولوژی

آموزش جامع کار با نرم افزار VivaVideo ( ویرایش ویدیو ها و ساخت کلیپ های شخصی ) :

موبولوژی

پیش نیاز :

1. نرم افزار VivaVideo را با حجم 24.9MB از لینک زیر دانلود کنید :

دانلود نرم افزار VivaVideo v3.1.5 با حجم 24.9MB

آموزش جز به جز نرم افزار VivaVideo :

ابتدا نرم افزار VivaVideo دانلود شده در بالا را در گوشی خود نصب و بعد , آن را اجرا کنید .

بعد از اجرا کردن نرم افزار , صفحه اصلی برنامه را مشاهده میکنید ( تصویر زیر ) :

V 1

در اینجا 6 آیکن به همراه ” علامت اختصاصی Setting ” را مشاهده میکنید که به اختصار در مورد آنها توضیحی میدهیم و بعد به طور کامل آموزش بخش های مختلف را به شما عزیزان ارائه میکنیم :

 • Capture : این بخش به عنوان یک نرم افزار فیلمبرداری عمل میکند و شما به وسیله این بخش میتوانید با افکت های جالب فیلمبرداری کنید .
 • Photo Movie : این بخش به عنوان یک نرم افزار حرفه ای ساخت کلیپ عمل میکند و شما میتوانید با عکس های شخصی خودتان کلیپ بسازید .
 • Video Edit : در این بخش میتوانید ویدیوهای خود را به صورت ساده ویرایش کنید
 • Pro Edit : این بخش مکمل بخش Video Edit هست و به صورت حرفه ای تر میتوانید ویدیو های خود را ویرایش کنید .
 • PiP : مخفف عبارت ” Picture in Picture ” به معنی تصویر در تصویر هست که شما میتوانید 2 ویدیو را کنار یکدیگر میکس کنید .
 • Item Downloads : در این بخش میتوانید آیتم های بیشتری مخصوص ادیت ویدیو را دانلود کرده تا در نرم افزار از آنها استفاده کنید .

توجه : در نسخه جدید نرم افزار یعنی ورژن 3.8.0 , قسمت های Video Edit و Pro Edit در یک گزینه به نام ” Edit ” ادغام شده اند و برای دسترسی به آنها کافیست گزینه ” Edit ” را انتخاب کنید تا گزینه های Pro Edit و Video Edit نمایان شوند .

 *****************************************

1. نکاتی درباره بخش ” Capture ” و فیلمبرداری با با این نرم افزار :

موبولوژی

بعد از ورود به نرم افزار روی گزینه ” Capture ” لمس کنید تا وارد بخش فیلمبرداری برنامه شوید . بعد از انتخاب آن بخش با تصاویری مانند تصاویر زیر رو به رو خواهید شد :

( اگر گوشی شما در حالت عمودی باشد )

V 2

( اگر گوشی شما در حالت افقی باشد ) :

V 3

a1  : شما با انتخاب این گزینه از حالت فیلمبرداری خارج و به صفحه اصلی نرم افزار VivaVideo بازمیگردید .

a2 : به وسیله این گزینه در صورت وجود دوربین جلو , میتوانید بین دوربین جلو و دوربین عقب گوشی موبایل خود سوییج کنید

a3 : به وسیله این گزینه میتوانید Flash گوشی خود را روشن یا خاموش نگه دارید تا در مواقع لزوم نوردهی مناسبی هنگام فیلمبرداری داشته باشید .

a4 : به وسیله این گزینه میتوانید دوربین را در حالت Grid قرار دهید تا به کمک خط کشی های موجود کادربندی مناسبی هنگام فیلمبرداری داشته باشید .

a5 : به وسیله این گزینه , منوی کشویی باز میشود که میتوانید Effect خود را قبل از شروع فیلمبرداری انتخاب کنید تا با یک افکت زیبا فیلمبرداری کنید .

a6 : این قسمت نقطه فوکوس فیلمبرداری شما است . شما میتوانید نقطه فوکوس را به صورت لمسی تعیین کنید تا نرم افزار روی قسمت خاصی که مد نظر شما هست عمل Focus را انجام دهد .

a7 : به وسیله این دکمه میتوانید فیلمبرداری خود را آغاز کنید . بعد از شروع فیلمبرداری برای توقف فیلمبرداری میتوانید دوباره همین گزینه را انتخاب کنید اما نکته جالب اینجاست که شما اگر دوباره این دکمه را لمس کنید , فیلمبرداری شما ادامه همان فیلم قبلی شما خواهد بود و همین طور میتوانید اینکار را تکرار کنید ( تا جایی که دکمه Next را بزنید )

a8 : در این قسمت هم میتوانید حالت فیلمبرداری خود را مشخص کنید . 6 حالت فیلمبرداری در این قسمت گنجانده شده است :

 • Basic : حالت عادی و معمولی ( Default ) فیلمبرداری ! بدون هیچ افکت و حالت خاصی
 • FX : در این قسمت میتوانید با یک FX خاص فیلمبرداری کنید . بعد از انتخاب این حالت در زیر روی گزینه a5 را لمس کنید و FX مورد نظر خود را انتخاب کرده و فیلمبرداری کنید .
 • Slow Motion : در این حالت میتوانید به صورت ” صحنه آهسته ” فیلمبرداری کنید . بعد از انتخاب این حالت میتوانید Speed آهسته شدن فیلم را انتخاب کنید ( 1.2x یا 1.4x )
 • Fast Motion : در این حالت میتوانید به صورت ” سرعت زیاد ” فیلمبرداری کنید که سرعت فیلم زیاد میشود . بعد از انتخاب این حالت میتوانید Speed آهسته شدن فیلم را انتخاب کنید ( 2x یا 4x )
 • Music Video : در این حالت نیز میتوانید فیلم خود را با اجرای یک Music تهیه کنید . بعد از انتخاب این حالت Music خود را انتخاب کرده و گزینه ” Add” را بزنید . اکنون بعد از زدن دکمه a7 هم آهنگ اجرا میشود و هم میتوانید فیلمبرداری کنید .
 • Funny : در این حالت میتوانید فیلم هایی با حالت های جالب و سرگرم کننده تهیه کنید . بعد از انتخاب این حالت روی گزینه a5 لمس کرده و حالت دلخواه خود را انتخاب کنید تا بتوانید با آن حالت جالب فیلمبرداری کنید .

 

a9

بعد از گرفتن فیلم خود میتوانید گزینه ” Next ” را انتخاب کنید تا وارد بخش Edit فیلم شوید ! ( بخش Edit کردن فیلم را به طور جداگانه آموزش میدهیم ) . بعد از ادیت فیلم خود , باز هم میتوانید روی گزینه “Next” را لمس کنید و در انتها گزینه ” Export To Gallery ” را بزنید تا در گالری گوشی شما ذخیره شود .

*************************************************

2. آموزش ساخت کلیپ های شخصی به کمک بخش ” Photo Movie ” در نرم افزار Viva Video :

Mobology

در این آموزش شما یاد میگیرید با تصاویر شخصی خودتان کلیپ های بسیار زیبا و جذابی را بسازید . آموزش این بخش بسیار ساده میباشد ! اما میتوانید آن را به صورت حرفه ای تر بسازید … !

 

1. برای ساخت کلیپ های شخصی ابتدا نرم افزار VivaVideo را باز کنید .

2. گزینه ” Photo Movie ” را انتخاب کنید . با صفحه زیر مواجه میشوید :

 

V 4

3. در این قسمت باید برای کلیپ خود تعدادی عکس یا فیلم را انتخاب کنید تا با همان عکس ها و فیلم ها کلیپ خود را بسازید .

توجه : دقت داشته باشید انتخاب مجموعه عکس ها بستگی به سلیقه شما دارد ! ممکن است مجموعه عکس های یک سفر خود را انتخاب کنید یا مجموعه عکس های خانوادگی و یا عکس های دونفره خود و یا حتی عکس منظر طبیعی که خودتان آنها را تهیه کرده اید .

 

ما در این آموزش از چندین عکس منظره استفاده کرده ایم و همان طور که در تصویر زیر میبینید ما 7 عکس را انتخاب کردیم :

 

V 5

4. بعد از انتخاب کردن مجموعه عکس های خود روی گزینه ” Next ” را در بالای سمت راست نرم افزار لمس کنید تا وارد صفحه ای دیگر مانند تصویر زیر شوید :

 

V 6

همانطور که مشاهده میکنید در زیر نرم افزار 2 تب وجود دارد ! ( به عکس زیر نیز توجه کنید )

1. Theme

2. Music

b1

شما بعد از انتخاب مجموعه عکس های خود باید برای کلیپ خود یک Theme و یک Music انتخاب کنید تا کلیپ شما آماده ذخیره سازی در گالری گوشی شما باشد !

5. بعد از انتخاب مجموعه عکس ها و انتخاب گزینه ” Next ” شما به صورت پیشفرض وارد تب Theme میشوید که میبایست یک Theme را انتخاب کنید . تم ها در بالای تب های ” Theme ” و ” Music ” میباشد ( به تصویر زیر دقت کنید ) :

B2شما میتوانید یکی از این تم هارا برای کلیپ خود انتخاب کنید تا حالت SlideShow کلیپ شما را تعیین کند . به علاوه بر آن میتوانید بر روی گزینه ” More ” لمس کنید تا Theme های بیشتری را دانلود و ار آن استفاده کنید و یا اینکه گزینه ” None ” را انتخاب کنید تا کلیپ شما بدون Theme SlideShow باشد .

نکته : میتوانید بعد از انتخاب هر تم , کلیپ را اجرا کنید و افکت های SlideShow آن تم را مشاهده کنید .

توجه : به عکس زیر دقت کنید :

b4

در این قسمت که در تب Theme وجود دارد شما باید مدت زمان مکث بر روی عکس های خودتان در کلیپ را مشخص کنید . یعنی اگر روی 2 ثانیه تنظیم شده باشد عکس های انتخابی شما در کلیپ 2 ثانیه توقف میکند .

نکته 2 : در ورژن جدید نرم افزار یعنی نسخه VivaVideo 3.8.0 شما میتوانید برای هر عکس , مدت زمان خاصی را تعیین کنید ! برای مثال عکس اولی شما حدود 10 ثانیه مکث داشته باشد و عکس دومی 5 ثانیه و یا عکس سومی 3 ثانیه … !!!! این ویژگی فوق کاربردی به ورژن جدید نرم افزار اضافه شده است که میتوانید به وسیله آن کلیپ های فوق العاده ای را بسازید .

6. اکنون بعد از انتخاب Theme و تنظیم مدت زمان مکث عکس ها , تب ” Music ” را انتخاب کنید . بعد از انتخاب تب Music با تصویر زیر مواجه میشوید :

 

V 7

7. در این بخش باید یک Music برای کلیپ خود انتخاب کنید . میتوانید از Music های پیشفرض نرم افزار استفاده کنید یا اینکه گزینه ” None ” را بزنید تا کلیپ شما بدون آهنگ باشد و یا اینکه روی گزینه ” My Music ” را لمس کنید تا به دایرکتوری آهنگ های گوشی خود بروید و از آنجا یک آهنگ را متناسب با کلیپ خود انتخاب کنید :

c1

بعد از انتخاب آهنگ مورد نظر میتوانید پیش نمایش کلیپ خود را ببینید . از طریق آیتم ” Music Volume ” در بالای تصویر میتوانید شدت صدای موزیک انتخابی خود را برای کلیپ تعیین کنید که معمولا برای این کلیپ ها 100 گزینه خوبی است .

 

اکنون کلیپ شما آماده شده است ! گزینه ” Next ” را انتخاب کنید تا وارد صفحه Save & Share شوید :

 

V 8

8. در این قسمت میتوانید کلیپ ساخته شده خود را ذخیره و یا به اشتراک بگذارید . همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید , برای Share کردن کلیپ در شبکه های اجتماعی مثل FaceBook , Youtube و Instagram میتوانید آن گزینه ها را انتخاب کرده و کلیپ ساخته شده خود را Share کنید .

 

اما برای Save کردن این کلیپ ساخته شده خود 2 راه دارید :

 • Export To Gallery : با انتخاب این گزینه میتوانید کلیپ خود را در گالری گوشی خود برای همیشه ذخیره کنید .
 • E-Mail : میتوانید کلیپ ساخته شده خود را به ایمیل خود بفرستید و از آنجا آن را ذخیره کنید .

البته شما میتوانید گزینه ” Go To Pro Edit ” را انتخاب کنید تا به صورت حرفه ای تر کلیپ خود را ویرایش و شخصی سازی کنید . ( برای آموزش این قسمت , آموزش شماره 3 را مطالعه کنید )

*********************************************

3. آموزش ویرایش حرفه ای ویدیو کلیپ ها در قسمت Pro Edit در نرم افزار VivaVideo  :

Mobology

الف ) در صفحه اصلی نرم افزار آیکنی به نام ” Pro Edit ” وجود دارد که شما میتوانید ویدیو کلیپ های خود را به صورت حرفه ای تر ویرایش کنید . برای این منظور میتوانید روی همان گزینه Pro Edit در صفحه اصلی نرم افزار را لمس کنید و ویدیوی خود را انتخاب کنید تا وارد صفحه ویرایش حرفه ای ویدیو شوید .

ب ) اگر شما در قسمت ” Photo Movie ” کلیپی را ساخته بودید و وارد مرجله نهایی ( مرحله ذخیره کردن کلیپ ) شده باشید , میتوانید با انتخاب گزینه ” Go To Pro Edit ” وارد بخش ویرایش حرفه ای ویدیو ها شوید :

V 9

بعد از ورود به این صفحه بخش هایی را در زیر نرم افزار مشاهده میکنید که درباره هرکدام به اختصار توضیحی میدهیم تا شما با سلیقه خود ویدیو ها یا کلیپ های خود را ادیت کنید :

Add Clip : در این قسمت میتوانید یک ویدیو کلیپ دیگر را به ویدیو کلیپ خود اضافه و میکس کنید !

با انتخاب Add Clip میتوانید گزینه Capture ( گرفتن یک فیلم به وسیله دوربین گوشی ) و یا گزینه Import Clip ( اضافه کردن یک کلیپ از گالری خود ) را انتخاب کنید تا ویدیو جدید شما به این کلیپ شما اضافه و به صورت اتوماتیک با یکدیگر میکس شوند . : – )

d1

Clip Edit : در این قسمت میتوانید کلیپ خود را با ایتم های مخصوص به خودش ویرایش کنید :

d2

توسط آیتم های ردیفی که در تصویر زیر میبینید میتوانید عکس های کلیپ خود را ویرایش کنید :

e1

همانطور که در تصویر بالا میبینید آیتم اول از سمت جپ غیر فعال است .

این آیتم مخصوص زمانی است که شما از صفحه اصلی نرم افزار آیکن ” Pro Edit ” را انتخاب کنید و بعد وارد این قسمت شوید ! با این تفاوت که شما حتما باید یک کلیپ ویدیویی را انتخاب کنید !

توجه : در این مثال و تصویر بالا ما ادامه پروژه و آموزش شماره 2 یعنی ” Go To Pro Edit ” را زده ایم تا کلیپ خود را به صورت حرفه ای تر بسازیم

اما توضیحات بخش Clip Edit :

در این بخش برای Edit کردن کلیپ ساختگی خود میبایست هر تصویر را به صورت جداگانه انتخاب نمایید تا تغییرات را روی آن اعمال کنید . برای مثال همانطور که در تصویر بالا میبینید , ما عکس شماره 3 را انتخاب کرده ایم ( عکس شماره 3 به رنگ آبی است ) !

1. بعد از انتخاب آن میتوانیم ” مدت زمان مکث ” آن را در کلیپ کم یا زیاد کنیم : مثلا عکس شماره 1 که اغازگر کلیپ ما است را روی ” 6 ثانیه ” تنظیم و یا مدت زمان بعضی از عکس های مهم را بیشتر کنیم ( این بستگی به سلیقه شما دارد ) . برای کم یا زیاد کردن ” مدت زمان مکث ” عکس در کلیپ از قسمت زیر اینکار را انجام دهید :

ee

2. شما میتوانید هر عکسی را انتخاب کرده و توسط علائم زیر عملیات کپی یا حذف یا … را روی آنها انجام دهید :

e2 : همانطور که گفتیم این بخش غیر فعال است . اما اگر شما از صفحه اصلی نرم افزار VivaVideo و آیکن ” Pro Edit ” و در نهایت بخش ” Clip Edit ” شوید , میتوانید توسط این علامت سرعت ویدیو خود را کم یا زیاد و یا اصطلاحا ” صحنه آهسته ” یا ” تند ” کنید ( دارای دو سرعت کند 1.2x و 1.4x و دو سرعت تند 2x و 4x )

e3: توسط این علامت میتوانید از عکس خود در کلیپ کپی بگیرید که مثلا در کلیپ شما 2 بار از آن عکس استفاده شود ! مثلا یکی در شروع فیلم و یکی در پایان فیلم !

e4: توسط این علامت میتوانید عکس انتخاب شده خود را در کلیپ حذف کنید .

e5:با انتخاب این علامت دو گزینه ” Pan & Zoom Of ”   و   ” Select Clips ” را میتوانید انتخاب کنید .

توسط گزینه ” Pan & Zoom Off ” عکس شما از حالت زوم در حاشیه هایش در می آید .

توسط گزینه ” Select Clips ” میتوانید تعدادی از عکس ها را به صورت گروهی انتخاب کرده تا عملیات Delete و Pan & Zoom Off/On را روی آنها انجام دهید .

3. میتوانید مکان هر عکس را تغییر دهید : اگر دقت کرده باشید در بخش Clip Edit و پایین نرم افزار عبارت ” Press & hold Clip To Move ” را مشاهده میکنید . با نگه داشتن عکس ها میتوانید جای آنها را با یکدیگر عوض کنید . مثلا جای عکسی که آخر کلیپ است را با عکس اول کلیپ عوض کنید … !

بعد از انجام تمام مراحل دلخواه خود روی کلیپ , گزینه ” Ok ”  در بالای سمت راست نرم افزار بزنید تا تغییرات شما ذخیره شود .

Theme : در این بخش دوباره میتوانید Theme کلیپ خود را عوض کنید . ( همان کاری که در آموزش شماره 2 انجام داده بودید ) 

توجه : بخش Theme بیشتر برای کلیپ هایی است که شما در آموزش شماره 2 آنها را ساخته اید و در ادامه آن گزینه ” Go To Pro Edit ” را زده اید . در غیر این صورت زیاد کاربردی برای ویدیوهای شما که میخواهید از بخش ” Pro Edit ” صفحه اصلی نرم افزار VivaVideo ویرایش کنید , ندارد !

d3

بعد از انتخاب Theme مورد نظر خود گزینه ” Ok ” در بالای سمت راست نرم افزار را انتخاب کنید تا تغییرات شما ذخیره شود .

FX : در این بخش میتوانید یک انیمیشن خاص و کوتاه را به کلیپ خود اضافه کنید تا هنگام پخش کلیپ , آن انیمیشن بر روی کلیپ شما اجرا شود :

d5

برای گذاشتن انیمیشن باید یک زمان خاص را در کلیپ خود انتخاب کنید . برای اینکار شما باید در قسمت زیر به سمت چپ و راست اسکرول کنید تا زمان دلخواه خود را انتخاب کنید :

f1

همانطور که در تصویر بالا میبینید ما ثانیه 20 ام را از کلیپ 24 ثانیه ای خودمان انتخاب کردیم . یعنی میخواهیم در ثانیه 20 ام یک انیمشین خاص اجرا کنیم . اکنون گزینه ” FX+ ” را انتخاب کنید :

F2

با انتخاب گزینه ” FX+ ” صفحه زیر را مشاهده میکنید ! برای مثال ما در این پروژه انیمشین ” دست زدن ( تشویق کردن ) ” را برای ثانیه های انتهایی کلیپ خودمان انتخاب کرده ایم ( این به سلیقه شما بستگی دارد ) :

با انتخاب این انیمیشن و ذخیره سازی آن , هنگام پخش فیلم , در ثانیه 20 ام انیمیشن در گوشه ای از فیلم اجرا میشود ( ممکن است انیمیشن با صدا باشد ) و شروع به دست زدن میکند .

d4

برای ذخیره کردن این انیمیشن کوتاه گزینه ” تیک ” را در بالای سمت راست نرم افزار انتخاب کنید تا انیمشین شما ذخیره شود ( تصویر زیر ) :

F3

Filter : در این قسمت میتوانید برای کل ویدیو کلیپ یا برای هر عکس یک فیلتر خاص ( افکت ) را انتخاب کنید .

d6

در این قسمت نیز میتوانید هر عکس را که میخواهید به آن افکت دهید , لمس و فیلتر دلخواه خود را برای آن انتخاب کنید  : – )

همچنین نیز میتوانید گزینه زیر در نرم افزار را انتخاب کنید تا بتوانید مدیریت بیشتری بر روی فیلترهای کلیپ خود داشته باشید :

g1

با انتخاب گزینه بالا با تصویری مشابه تصویر زیر مواجه میشوید :

d7

به ترتیب معنی گزینه ها :

 • Apply “Mocha” To All Clips ( در این مثال ما فیلتر ” Mocha ” را انتخاب کرده بودیم ) : یعنی انتخاب فیلتر “Mocha” برای همه عکس های کلیپ
 • Apply Random Filter To All Clips : انتخاب فیلتر تصادفی برای همه عکس های کلیپ
 • Remove Filter From All Clips : حذف فیلتر از تمامی تصاویر کلیپ
 • Select Clip : انتخاب گروهی عکس ها برای اعمال تغییرات بر روی آنها ( تصویر زیر ) :

Screenshot_2014-07-20-00-53-45

بعد از انتخاب گروهی عکس ها میتوانید یک فیلتر را برای آنها انتخاب کنید . بعد از انتخاب فیلتر گزینه ” Ok ” را در بالای سمت راست نرم افزار بزنید تا آنها ذخیره شوند .

 

Transition : در این قسمت میتوانید حالت SlideShow یک عکس به عکس دیگری را تعیین کنید :

 

d8

توجه : این قسمت فقط برای حالتی است که شما کلیپی را در قسمت ” Photo Movie ” نرم افزار VivaVideo ساخته باشید و بعد به قسمت ” Go To Pro Edit ” رفته باشید ! در غیر این صورت این گزینه کاربردی نخواهد داشت : – )

 

این قسمت نیز دقیقا مشابه بخش ” Filter ” میباشد و میتوانید عکس خود را انتخاب و Transition دلخواه خود را برای عکس خود تعیین کنید :

 

d10

در تصویر بالا نیز مشاهده میکنید که مانند بخش ” Filter ” میتوانید به صورت گروهی برای عکس ها Transition انتخاب و یا آنها را حذف کرد .

 

Title : در این بخش میتوانید یک عنوان کوتاهی را در کلیپ خود بگنجانید :

 

d11

در این قسمت میبایست یک زمان خاصی را برای کلیپ خود انتخاب کنید ( مانند بخش FX ) ! مثلا ما ثانیه های ابتدایی فیلم را در نظر گرفته ایم و بعد از انتخاب زمان مورد نظر گزینه زیر یعنی ” T+ ” را انتخاب میکنیم :

d12

بعد از وارد شدن به صفحه جدید ( تصویر بالا ) از قسمت زیر میتوانید قالبی را که میخواهید متن به آن صورت نمایش داده شود را انتخاب کنید :

h1

بعد از انتخاب قالب متن خود , میتوانید در کلیپ بر روی همان قالب لمس کنید تا بتوانید متن درون قالب را عوض کرده و عنوان دلخواه خود را بنویسید .

همچنین میتوانید اندازه قالب متن را کوچک یا بزرگ کنید .

 

h2 : توسط این گزینه میتوانید انتخاب کنید که قالب شما در کدام قسمت از کلیپ نمایش داده شود !؟ وسط ؟ بالا ؟ پایین ؟ چپ ؟ راست و …

 

h3  : توسط این گزینه میتوانید رنگ متن خود را تغییر دهید .

 

بعد از انجام تغییرات دلخواه علامت ” تیک ” در بالای سمت راست نرم افزار را انتخاب کنید تا تغییرات شما ذخیره شود .

 

Music : در این قسمت میتوانید برای کلیپ خود یک موزیک انتخاب کنید ! ( مانند قسمت انتخاب Music در آموزش شماره 2 ) :

 

d13

تنها تفاوت این قسمت با قسمت انتخاب Music در آموزش شماره 2 این است که شما میتوانید یک زمان خاص را از کلیپ انتخاب کنید و آهنگ خود را بر روی همان قسمت میکس کنید . در ضمن میتوانید صدای موزیکی که قبلا برای کلیپ گذاشته بودید را قطع کنید !

 

(( مثلا در یک قسمت از کلیپ که کمی جالب و خنده دار است شما میتوانید صدای ” خندیدن یک جمعیت ” را بر روی همان قسمت میکس کنید ))

 

Dub : در این قسمت میتوانید صدای خود را ضبط کرده و بر روی قسمت دلخواه خود بر روی کلیپ میکس کنید ! :

 

d14

بعد از وارد شدن به قسمت Dub باید زمان میکس شدن صدا با کلیپ را تنظیم کنید . با اسکرول کردن به چپ و راست در قسمت زیر میتوانید اینکار را انجام دهید :

i1

بعد از تنظیم زمان دلخواه , برای میکس کردن صدای خود بر روی کلیپ , گزینه زیر را نگه دارید و صحبت کنید تا صدای شما ضبط و بر روی کلیپ میکس شود :

i2بعد از انجام تغییرات دلخواه گزینه ” Ok ” در بالای سمت راست نرم افزار را انتخاب کنید تا تغییرات شما ذخیره شود !

 

******************************************

در انتها که تمامی تغییرات را انجام دادید میتوانید گزینه ” Share ” در بالای نرم افزار ( در تصویر زیر ) را انتخاب کنید :

Screenshot_2014-07-20-02-06-35

بعد از انتخاب گزینه ” Share ” با صفحه زیر مواجه میشوید :

Screenshot_2014-07-20-02-07-39

در این قسمت میتوانید کلیپ ساخته شده خود را ذخیره و یا به اشتراک بگذارید . همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید , برای Share کردن کلیپ در شبکه های اجتماعی مثل FaceBook , Youtube و Instagram میتوانید آن گزینه ها را انتخاب کرده و کلیپ ساخته شده خود را Share کنید .

 

اما برای Save کردن این کلیپ ساخته شده خود 2 راه دارید :

 • Export To Gallery : با انتخاب این گزینه میتوانید کلیپ خود را در گالری گوشی خود برای همیشه ذخیره کنید .
 • E-Mail : میتوانید کلیپ ساخته شده خود را به ایمیل خود بفرستید و از آنجا آن را ذخیره کنید .

***********************************************************

4. آموزش ویرایش ساده Video ها به کمک بخش ” Video Edit ” در صفحه اصلی نرم افزار VivaVideo  :

موبولوژی

در این بخش میتوانید به صورت کاملا ساده و سریع ویدیو های خود را برش دهید و فقط قسمت مورد نظر را انتخاب و جدا کنید .

برای اینکار گزینه ” Video Edit ” در نرم افزار VivaVideo را بزنید :

V 1

بعد از انتخاب گزینه ” Video Edit ” با صفحه زیر مواجه میشوید که باید یک Video را برای ویرایش انتخاب کنید : d16

 

بعد از انتخاب ویدیو با صفحه زیر مواجه میشوید ! در این صفحه میتوانید قسمت دلخواه ویدیو کلیپ خود را از قسمت اصلی جدا کنید ( به کمک قابلیت Trim ) برای برش دادن قسمت دلخواه ابتدا فیلم را با اسکرول کردن به مدت زمان دلخواه خود ببرید و بعد گزینه ” Start Trim ” را انتخاب کنید و هر جا که خواستید فیلم تمام شود گزینه ” Finish ” را بزنید .  :

 

d15

نکته : میتوانید از یک ویدیو چندین قسمت را برش دهید و تیکه تیکه های برش داده خود را در یک کلیپ بگنجانید .

توجه : توسط دو آیتم زیر میتوانید اندازه و زاویه فیلم را تغییر دهید ! مثلا فیلم را بچرخانید و … :

j1بعد از انجام تغییرات خود گزینه ” Next ” در بالای سمت راست نرم افزار را انتخاب کنید .

اینجا مانند بخش انتخاب Music و Theme در آموزش شماره 2 میباشد ! میتوانید برای کلیپ خود Theme و Music انتخاب کنید و در انتها گزینه ” Next ” را دوباره انتخاب کنید تا به صفحه ” Share & Save ” برسید :

Screenshot_2014-07-20-02-07-39

در این قسمت میتوانید کلیپ ساخته شده خود را ذخیره و یا به اشتراک بگذارید . همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید , برای Share کردن کلیپ در شبکه های اجتماعی مثل FaceBook , Youtube و Instagram میتوانید آن گزینه ها را انتخاب کرده و کلیپ ساخته شده خود را Share کنید .

 

اما برای Save کردن این کلیپ ساخته شده خود 2 راه دارید :

 • Export To Gallery : با انتخاب این گزینه میتوانید کلیپ خود را در گالری گوشی خود برای همیشه ذخیره کنید .
 • E-Mail : میتوانید کلیپ ساخته شده خود را به ایمیل خود بفرستید و از آنجا آن را ذخیره کنید .

البته شما میتوانید گزینه ” Go To Pro Edit ” را انتخاب کنید تا به صورت حرفه ای تر کلیپ خود را ویرایش و شخصی سازی کنید . ( برای آموزش این قسمت , آموزش شماره 3 را مطالعه کنید )

***********************************************

5. آموزش قسمت PiP در نرم افزار VivaVideo و تصویر در تصویر کردن 2 ویدیو در کنار هم :

توسط این آموزش شما میتوانید 2 کلیپ را به صورت Picture in Picture یا همان تصویر در تصویر در کنار یکدیگر میکس کنید .

برای اینکار در صفحه اصلی نرم افزار VivaVideo گزینه ” PiP ” را انتخاب کنید :

V 1

بعد از انتخاب گزینه PiP وارد صفحه ای مانند تصویر زیر میشوید که باید کلیپ خود را انتخاب کنید :

d16

بعد از انتخاب کلیپ خود وارد صفحه ای میشوید که میتوانید ویدیو خود را برش دهید :

d17

بعد از برش دادن قسمت دلخواه کلیپ خود گزینه ” Ok ” را در بالای سمت راست نرم افزار بزنید تا بعد از انجام عملیات “Video Proccesing” دوباره وارد این صفحه شود . شما باید ویدیوی دیگری را به عنوان ویدیوی دوم انتخاب نمایید و دوباره مراحل برش را انجام بدهید و بعد به همین صفحه برگردید :

Screenshot_2014-07-20-02-41-25

بعد از انتخاب 2 ویدیو و برش دادن آنها میتوانید گزینه ” Next ” در بالای سمت راست نرم افزار را انتخاب کنید تا وارد صفحه ای مانند صفحه زیر شود :

d18

در این صفحه میتوانید قالب Picture in Picture خود را انتخاب کنید تا ویدیو های شما بر اساس قالب انتخابی شما کنار یکدیگر نمایش داده شوند .

بعد از انجام تغییرات گزینه ” Next ” در بالای سمت راست نرم افزار را انتخاب کنید تا وارد صفحه ” Share & Save ” شوید :

Screenshot_2014-07-20-02-07-39

در این قسمت میتوانید کلیپ ساخته شده خود را ذخیره و یا به اشتراک بگذارید . همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید , برای Share کردن کلیپ در شبکه های اجتماعی مثل FaceBook , Youtube و Instagram میتوانید آن گزینه ها را انتخاب کرده و کلیپ ساخته شده خود را Share کنید .

 

اما برای Save کردن این کلیپ ساخته شده خود 2 راه دارید :

 • Export To Gallery : با انتخاب این گزینه میتوانید کلیپ خود را در گالری گوشی خود برای همیشه ذخیره کنید .
 • E-Mail : میتوانید کلیپ ساخته شده خود را به ایمیل خود بفرستید و از آنجا آن را ذخیره کنید .

البته شما میتوانید گزینه ” Go To Pro Edit ” را انتخاب کنید تا به صورت حرفه ای تر کلیپ خود را ویرایش و شخصی سازی کنید . ( برای آموزش این قسمت , آموزش شماره 3 را مطالعه کنید )

***********************************************

6. دانلود آیتم های اضافه در نرم افزار VivaVideo :

شما میتوانید برای نرم افزار VivaVideo آیتم های اضافه و جذاب بیشتری را به صورت کاملا رایگان از خود نرم افزار دانلود کنید !

برای اینکار از صفحه اصلی نرم افزار VivaVideo وارد گزینه ” Item Downloads ” شوید :

V 1

بعد از ورود به صفحه ” Item Downlods ” میتوانید تمامی آیتم های جذاب و جدید را برای بخش های ویرایش ویدیو مثل ( Pro Edit ) و ( Photo Movie ) دانلود کنید تا هنگام ساخت و ویرایش کلیپ از آیتم های بیشتری استفاده کنید :

d20******************************************

پایان ^__^

امیدوارم از این مقاله آموزشی 4500 کلمه ای نهایت استفاده را برده باشید : – )

” کپی برداری از آموزش تنها با ذکر نام نویسنده و سایت Mobology مجاز میباشد “

منبع : www.mobology.ir

آموزش جامع ساخت کلیپ و ویرایش حرفه ای ویدیو و فیلم در اندرویدReviewed by Mr. Mobology on Jul 20Rating: 5.0آموزش جامع ساخت کلیپ و ویرایش حرفه ای ویدیو و فیلم در اندرویددر این مقاله ساخت کلیپ و ویرایش حرفه ای ویدیو و فیلم در اندروید را خواهید آموخت . پس با موبولوژی همراه باشید .آموزش …

نقد و بررسی

خلاصه: طبق مقایسه ویسایت موبولوژی نرم افزار VivaVideo از سایر نرم افزار های ویرایش ویدیو برتر بوده و ما با یک نرم افزار تمام عیار برای تدوین ویدیو رو به رو بودیم . ما امتیاز 4.8 را از 5 به این نرم افزار دادیم ! زیرا کمبود قابلیت تغییر کیفیت و رزولوشین را در این نرم افزار حس کردیم

امتیاز کاربر: 4.9 ( 2 آراء)
0

درباره ی Mr. Mobology

سید علی احمدی (حسینی) هستم و علاقه زیادی به تکنولوژی , موبایل های هوشمند و عکاسی دارم و همیشه سعی میکنم در این زمینه ها اطلاعات جدیدی رو یاد بگیرم و اونهارو با شما کابران عزیز به اشتراک بگذارم . هدفم اینه مطالبی که در اختیار شما قرار میدم کامل تر از هر وبسایت دیگری باشه ! از سال 89 درگیر سیستم عامل اندروید شدم و تو همون دوران توی یکی از انجمن های تخصصی موبایل با لقب UnBelievable Boy مدیریت بخش هایی از Android رو به عهده گرفتم . تا اینکه با چند نفر از دوستان تصمیم گرفتیم پایگاه جدیدی رو با یک سبک جدید تاسیس کنیم تا تمامی آنچه مربوط به موبایل و تکنولولوژی هست رو بهتر از قبل در خدمت شما کاربران عزیز قرار بدیم و سعی میکنیم مطالب اختصاصی و جامعی رو تولید کنیم که تا پیش از آن هیچ نمونه فارسی زبانی نداشته باشد ! هدف ما رسیدن به جایگاه برترین وبسایت در زمینه موبایل و تکنولوژی در ایران است !! در حال حاضر فقط و فقط بر روی آموزش های موبایل ( Android & iOS ) تمرکز کردیم . اما به زودی شاهد تغییراتی وسیع و گسترده در وبسایت تازه تاسیس و موفق موبولوژی , خواهید بود . ******* خوشحال میشم بنده رو توی اینستاگرام با آیدی زیر دنبال کنید : Mr.Mobology

12 دیدگاه

 1. خدا خیرت بده عجب آموزشی بود

 2. سلام.من یه کلیپ ساختم که طولانیه،واسهاینکه یه آهنگ ازیه جایی قطع بشه وآهنگ دوم شروع بشه،چیکاربایدبکنم،تازه اگه بخوام مثلافقط قسمتی ازوسط آهنگومثلاجداکنم،چیکارکنم؟

  • سلام
   تا آپدیتی که بنده استفاده کرده بودم , امکان گذاشتن 2 آهنگ روی کلیپ نبود !! تنها راه شما این بود که به وسیله یک نرم افزار دیگه , 2 آهنگ رو با همدیگه میکس کنید و ازون توی کلیپ استفاده کنید که از نظر من , خروجی کار حرفه ای تر هم میشه !

   در رابطه با سوال دومتون هم , به راحتی هنگام انتخاب آهنگ میتونید قسمتی از آهنگ رو جدا و اون رو بر روی کلیپتون قرار بدید !!

   به زودی آموزش جامع و کامل تری برای آپدیت جدید این نرم افزار که ویژگی های بسیار کاربردی بهش اضافه شده و 1 نرم افزار ویرایش ویدیو دیگر به همراه آموزش ویدیویی رو در وبسایت قرار میدیم :- )

 3. Salam.man in barnamaro dl kardam ama ta video entekhab mikonam bar migarde too safhe asli cherag.va inke donbale ye barnameam ke video play she ama dar kenare video 2ta axam bashe baraye goshi?mrc

 4. سلام و خسته نباشید… من میخوام یه کلیپه حرفه ای درست کنم اما موندم با کدوم نرم افزار… ادیوس خیلی پیچیده بود اصلن ازش سر درنیاوردم… کلیپم شامل عکس و فیلمه و یه اهنگ که کاریکی از دوستامه و ازم خواسته براش کلیپ بسازم که توی فضای مجازی قرار بده… وقت زیادی ندارم و قبلن هم با یولید و بعضی دیگه از نرم افزارهای ساده کار کردم..بنظرتون چه نرم افزاری مناسبه و امکان قراردادن عکسها با ریتم اهنگ رو داره؟؟؟

  • سلام
   این آموزش مربوط به موبایل هست !!
   شما مشخص نکردید با موبایل میخوایید کلیپ رو بسازید یا با کامپیوتر ؟

 5. وئدیو ها سیو نمیشن ک؟

 6. سلام برای اینکه آرم viva video پایین کلیپ نیفته باید چیکار کرد، ممنون میشم جواب بدید

 7. فوق العاده عالی بود ممنون

 8. سلام من زمانی که کلیپ رو انتخاب میکنم قبل از اعمال تغییرات خودبه خود به صفحه اول نرم افزار میرم و نمیتونم تغییری بدهم چرا؟ آیا حجم نرم افزار برای گوشیم بالاست؟؟

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما در هیچ جا منتشر نمی شود.قسمت های ضروری علامت گذاری شده است. *

*


− 2 = 7

ترخیص کالا طراحی سایت
برای مطلع شدن از آخرین اخبار و آموزش های دنیای موبایل و تکنولوژی در کانال تلگرام ما عضو شوید (کلیک کنید) : Mobology@