خانه / آموزش ها و مقالات موبایل / آموزش ها / Android / آموزش جامع Backup گرفتن از گوشی های اندرویدی و Restore کردن آن
nandroid-backup

آموزش جامع Backup گرفتن از گوشی های اندرویدی و Restore کردن آن

آموزش جامع Backup گرفتن از گوشی های اندرویدی و Restore کردن آنReviewed by Mr. Mobology on Jun 25Rating: 5.0Backup گرفتن از گوشی های اندرویدیکامل ترین مقاله در رابطه با مفهوم Backup به همراه آموزش Backup گرفتن از گوشی های اندرویدی و Restore کردن آن در ایران

آموزش جامع Backup گرفتن از گوشی های اندرویدی و Restore کردن آن

کامل ترین مقاله در رابطه با مفهوم Backup به همراه آموزش Backup گرفتن از گوشی های اندرویدی و Restore کردن آن در ایران

موبولوژی

Backup و Restore چیست ؟

Backup ابزاری بسیار بسیار کاربردی و مفید برای گوشی های اندرویدی است . وقتی از گوشی خود Backup تهیه میکنید در واقع یک نسخه پشتیبان از گوشی خود تهیه کرده اید که در مواثع ضروری میتوانید از آن استفاده کنید . مثلا هنگامی که گوشی دچار نقص سیستمی شده یا گوشی شما ویروسی شده و … میتوانید از نسخه پشتیبان استفاده کنید و اصطلاحا آن را Restore کنید . یعنی به حالت قبل بازگردید .

 

نکته 1 : مکانیزم Backup گرفتن به این صورت هست که شما از کل گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه میکنید و در صورت نیاز گوشی خود را به نسخه پشتیبان بازمیگردانید . مثلا در تاریخ 2014/01/01 شما از گوشی خود Backup گرفته اید . وقتی در تاریخ 2014/10/15 گوشی شما به هر دلیلی خراب شود و شما بخواهید Backup را که گرفته بودید Restore کنید ,کل گوشی شما به حالت همان زمان 2014/01/01 برمیگردد . مثلا اگر در بک آپی که گرفته بودید شما یک رام رسمی بر روی گوشی خود به همراه 10 برنامه نصب شده را داشتید , گوشی شما از هر حالتی که باشد ( هر رامی داشته باشد ) به همان حالت رام رسمی با همان 10 برنامه نصب شده , برمیگردد . البته این عملکرد فقط و فقط برای Nandroid Backup هست .

Nandroid Backup : به بک آپی که در محیط Recovery تهیه شده باشد Nandroid Backup گفته میشود .

توجه : در همه گوشی ها این چنین نیست که بتوانید از Backup خود در همه مواقع استفاده کنید . در بعضی از گوشی ها با ارتقای Firmware اصلی گوشی , شما نمیتوانید از Backup قدیم خود استفاده کنید . اما در اکثر گوشی ها جواب میدهد .

نکته 2 : شما میتوانید از کل گوشی خود Backup بگیرید ( به وسیله Nandroid Backup ) و کل آن را نیز Restore کنید و نیز میتوانید از قسمت یا قسمت های دلخواه خود Backup بگیرید و آن را Restore کنید . ( مثلا فقط از SMS ها و Contacts ها )

 

فواید Backup گرفتن از گوشی اندرویدی چیست ؟

 

 • گرفتن نسخه پشتیبان از کل گوشی قبل از نصب رام های رسمی و کاستوم : قبل از نصب رام , معمولا از گوشی ها Backup میگیرند تا اگر رام به درستی نصب نشد یا از رام جدیدی که نصب کردید راضی نبودید , گوشی را به حالت قبل ( نسخه پشتیبان ) برگردانید .
 • گرفتن نسخه پشتیبان از قسمت های دلخواه گوشی برای نصب رام جدید ( انتقال اطلاعات از یک رام به رام دیگر ) : وقتی شما یک رام جدید بر روی گوشی خود نصب میکنید , تمامی اطلاعات Data گوشی شما از قبیل SMS ها , Contact ها و برنامه های نصب شده شما پاک میشوند . با تهیه نسخه پشتیبان از قسمت های ذلخواه خود ( مثلا SMS ها و Contact ها ) میتوانید بعد از نصب رام جدید بر روی گوشی خود , SMS ها و  Contact های رام قبلی خود را بازگردانید .
 • گرفتن نسخه پشتیبان از قسمت های دلخواه گوشی برای بازگردانی آن بعد از Factory Reset ( انتقال اطلاعات رام بعد از ریست کلی گوشی ) : مانند مورد بالا …  یعنی بعد از Factory Reset , میتوانید از بک آپی که گرفته بودید استفاده کنید و اطلاعات خود را بازگردانید .
 • گرفتن نسخه پشتیبان از گوشی برای انتقال اطلاعات از یک گوشی به گوشی دیگر  : در این Backup شما اطلاعات خود مانند SMS و Contact هارا از گوشی قدیم خود میتوانید به گوشی جدید خود انتقال دهید .

 

بعد از خواندن فواید Backup باید متوجه شده باشید که چند نوع Backup داریم .

توجه : Backup گرفتن موارد 2 و 3 و 4 آموزشی جداگانه دارد . یعنی با Nandroid Backup متفاوت میباشد . هرچند که از طریق Nandroid Backup هم میتوان همچین بک آپی تهیه کرد ! اما برای راحتی کار ما آموزشی راحت تر را خدمت شما ارائه میدهیم .

 

آموزش گرفتن Nandroid Backup و Restore کردن آن در ریکاوری های مختلف :

 

معمولا قبل از نصب رام از گوشی های اندرویدی Nandroid Backup تهیه میکنند تا در صورت نصب اشتباه یک رام , نسخه پشتیبان از گوشی خود داشته باشید که آن را بازگردانید .

 

همونطور که میدونید برای گرفتن Nandroid Backup از گوشی خود حتما باید Custom Recovery بر روی گوشی شما نصب باشد . پس اگر Custom Recovery بر روی گوشی خود ندارید میتوانید از این آموزش برای فلش کردن ریکاوری بر روی گوشی خود استفاده کنید .

 

1. برای گرفتن Backup ابتدا گوشی خود را به حالت Recovery ببرید . برای رفتن به حالت Recovery میتوانید از این آموزش استفاده کنید .

بعد از رفتن به حالت ریکاوری طبق ریکاوری خود از آموزش های زیر استفاده کنید :

آموزش گرفتن Nandroid Backup در CWM یا همان ClockworkMod Recovery :

موبولوژی

Cwm 1234

Backup :

2. گزینه ” Backup & Restore ” را انتخاب کنید .

3. گزینه Backup را انتخاب کنید .

4. ریکاوری از گوشی شما یک Backup کامل ( همان Nandroid Backup ) تهیه میکند .

5. بعد از مشاهده پیغام Compelete گزینه Go Back را انتخاب کنید و بعد گزینه ” Reboot System Now ” را بزنید تا گوشی شما Restart شود .

 

Restore :

2. گزینه ” Backup & Restore ” را انتخاب کنید .

3. گزینه Restore را انتخاب کنید .

4. Backup خود را بر اساس تاریخی که گرفته بودید پیدا کنید و بعد از انتخاب کردن و زدن گزینه YeS اجازه دهید تا گوشی Backup شما را بازگرداند .

5. بعد از مشاهده پیغام موفقیت آمیز میتوانید به صفحه اصی ریکاوری بروید و گوشی خود را Reboot کنید .

آموزش گرفتن Nandroid Backup در TWRP یا همان Team Win Recovery Project :

موبولوژی

TWRP

Backup :

2. گزینه Backup را انتخاب کنید .

3. پارتیشن مورد نظر را برای Backup انتخاب کنید . اگر دراین باره چیزی نمیدانید به گزینه ها دست نزنید و با حالت Default اینکار را انجام دهید .

4. گزینه Backup در را از سمت چپ به سمت راست بکشید تا گوشی شروع به تهیه Backup از گوشی شما بکند .

5. بعد از مشاهده پیغام Compelete میتوانید به صفحه اصلی ریکاوری برگردید و گزینه Reboot را انتخاب کنید و گوشی را Restart کنید .

توجه : میتوانید فقط از یک پارتیشن Backup تهیه کنید ! مثلا فقط Data یا SD-EXT و یا … که برای Restore آن نیز باید همان پارتیشن را Restore کنید .

Restore :

2. گزینه Restore را انتخاب کنید .

3. اگر از پارتیشن خاصی Backup گرفتید همان پارتیشن را بازگردانید . در غیر این صورت Backup خود را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید و گزینه Restore را از سمت چپ به راست بکشید تا Backup شما بازگردانده شود .

4. بعد از مشاهده پیغام موفقیت آمیز میتوانید به صفحه اصلی ریکاوری برگردید و گزینه Reboot را انتخاب کنید و گوشی خود را Restart کنید .

آموزش گرفتن Nandroid Backup و Restore کردن آن در Philz Touch Recovery :

موبولوژی

Philz

Backup :

2. گزینه Backup & Restore را انتخاب کنید .

3. گزینه دلخواه را انتخاب کنید ( در اینجا برای گرفتن Backup کامل از گوشی خود , گزینه ” Backup to / sdcard ” را انتخاب کنید .

توجه : میتوانید گزینه Custom Backup to / sdcard را انتخاب کنید و فقط از پارتیشن دلخواه خود Backup را تهیه کنید .

4. اجازه بدهید تا گوشی Backup را از گوشی شما تهیه کند و بعد از مشاهده پیغام Compelete گوشی به صفحه اصلی ریکاوری برگردید و گوشی خود را Reboot کنید .

Restore :

2. گزینه Backup & Restore را انتخاب کنید .

3. گزینه دلخواه را انتخاب کنید ( در اینجا برای Restore کردن کامل گوشی خود , گزینه ” Restore from / sdcard ” را انتخاب کنید .

توجه : میتوانید گزینه Custom Restore from / sdcard را انتخاب کنید و فقط پارتیشن دلخواه خود را Restore کنید .

4. بعد از انتخاب Backup خود , گزینه YeS را بزنید تا گوشی شما به حالت بک آپی که تهیه کرده بودید بازگردد .

آموزش گرفتن Nandroid Backup و Restore کردن آن در 4EXT Recovery :

موبولوژی

4EXT

Backup :

2. گزینه Backup | Restore را انتخاب کنید .

3. گزینه Backup را انتخاب کنید تا Backup از گوشی شما تهیه شود . ( یا میتوانید گزینه Advanced Backup را انتخاب کنید تا از پارتیشن دلخواه شما Backup تهیه شود )

4. بعد از مشاهده پیغام Compelete به صفحه اصلی ریکاوری بازگردید و گوشی خود را Reboot کنید .

توجه : با انتخاب گزینه Advanced Restore میتوانید پارتیشن مورد نظر را برای Restore کردن انتخاب کنید . مثلا میتوانید فقط پارتیشن Data یا SD-EXT را Restore کنید و یا … !

Restore :

2. گزینه Backup | Restore را انتخاب کنید .

3. گزینه Restore را انتخاب و Backup را که از گوشی خود تهیه کرده بودید نیز انتخاب کنید تا گوشی شما به حالت بک آپی که تهیه کرده بودید بازگردد . ( ( یا میتوانید گزینه Advanced Restore را انتخاب کنید تا پارتیشن دلخواه شما Restore شود )

4. بعد از مشاهده پیغام Compelete به صفحه اصلی ریکاوری بازگردید و گوشی خود را Reboot کنید .

توضیحی درباره Backup گرفتن از پارتیشن های مختلف :

در بعضی از ریکاوری ها شما میتوانید فقط از پارتیشن دلخواه خود Backup مورد نظر را تهیه کنید و در صورت لزوم , فقط همان پارتیشن را بازگردانید .

پارتیشن هایی که میتوان از آن Backup گرفت در لیست زیر مشاهده میکنید :

Boot

System

Data

Cache

SD-EXT

برای مثال شما میتوانید فقط از پارتیشن Data بک آپ خود را تهیه کنید و بعد از نصب رام جدید فقط و فقط پارتیشن Data را Restore کنید . در این صورت کل پارتیشن Data رام قبلی به رام جدید شما نیز انتقال میابد . ( SMS – Contact و شماره تلفن ها به همراه نرم افزار های نصب شده … جز پارتیشن  Data میباشند )

پرسش و پاسخ :

پرسش : آیا لازم است بعد از گرفتن Backup بلافاصله آن را Restore کنیم ؟

پاسخ : خیر ! به دلیل جمع و جور شدن این مقاله , آموزش Backup و Restore را پشت سر هم گفتیم ! در واقع شما هر وقت که به Backup خود نیاز پیدا کردید میتوانید آن را Restore کنید . به همین دلیل است که ممکن یه Backup شما یک سال باشد و بعد از 1 سال مورد استفاده قرار گیرد .

به همین منظور Backup خود را باید در جای امنی نگه داری کنید . پس بهتر است Backup خود را برای اطمینان بیشتر به کامپیوتر خود نیز انتقال دهید .

نگه داری Backup خود در محیطی امن :

مهم ترین چیز در امر Backup و نسخه های پشتبان نگه داری آنها در جایی امن است . پس شما هم بعد از گرفتن Backup آن را به محیطی امن انتقال دهید یا از آن کپی بگیرید و در کامپیوتر خود نسخه ای از آن را نگه دارید .

برای کپی گرفتن از Backup خود در ریکاوری های TWRP بعد از وصل کردن گوشی به PC خود , پوشه TWRP را پیدا کنید و Backup خود را به کامپیوتر خود انتقال دهید .

برای کپی گرفتن از Backup خود در ریکاوری های CWM یا بر پایه CWM باید به مسیر رو به رو بروید /data/media/clockworkmod/backups . این مسیر در ” root ” گوشی شما است … برای کپی گرفتن از آن گوشی شما باید روت باشد . بعد از آن شما نرم افزاری مانند Root Explorer را بر روی گوشی خود نصب کنید و بعد فایل Backup را از مسیر بالا در SD Card خود کپی کنید . 

روش های دیگر Backup گرفتن از گوشی های اندرویدی :

آموزش Backup گرفتن از گوشی های اندرویدی توسط اسکریپت Online Nandroid Backup

آموزش جامع Backup گرفتن از قسمت های دلخواه گوشی و Restore کردن آن با برنامه Go Backup & Restore Pro

 

بهترین و جامع ترین آموزش هارا از موبولوژی بخواهید : – )

” کپی برداری از آموزش تنها با ذکر نام نویسنده و سایت Mobology مجاز میباشد “

منبع : www.mobology.ir

درباره ی Mr. Mobology

سید علی احمدی (حسینی) هستم و علاقه زیادی به تکنولوژی , موبایل های هوشمند و عکاسی دارم و همیشه سعی میکنم در این زمینه ها اطلاعات جدیدی رو یاد بگیرم و اونهارو با شما کابران عزیز به اشتراک بگذارم . هدفم اینه مطالبی که در اختیار شما قرار میدم کامل تر از هر وبسایت دیگری باشه ! از سال 89 درگیر سیستم عامل اندروید شدم و تو همون دوران توی یکی از انجمن های تخصصی موبایل با لقب UnBelievable Boy مدیریت بخش هایی از Android رو به عهده گرفتم . تا اینکه با چند نفر از دوستان تصمیم گرفتیم پایگاه جدیدی رو با یک سبک جدید تاسیس کنیم تا تمامی آنچه مربوط به موبایل و تکنولولوژی هست رو بهتر از قبل در خدمت شما کاربران عزیز قرار بدیم و سعی میکنیم مطالب اختصاصی و جامعی رو تولید کنیم که تا پیش از آن هیچ نمونه فارسی زبانی نداشته باشد ! هدف ما رسیدن به جایگاه برترین وبسایت در زمینه موبایل و تکنولوژی در ایران است !! در حال حاضر فقط و فقط بر روی آموزش های موبایل ( Android & iOS ) تمرکز کردیم . اما به زودی شاهد تغییراتی وسیع و گسترده در وبسایت تازه تاسیس و موفق موبولوژی , خواهید بود . ******* خوشحال میشم بنده رو توی اینستاگرام با آیدی زیر دنبال کنید : Mr.Mobology

70 دیدگاه

 1. سلام دوستان .من یه تبلت مدل x-tat دارم که رو روشن شدن گیر میکنه،یه دونه دیگه از همین مدل دارم که هیچ مشکلی نداره ،چطور میتونم رام اون تبلتی که سالمه کپی کنم واسه نصب کردن روی این یکی؟

  • سلام رضا جان : – )
   نیازی به این کار نیست ! شما باید تبلتی که مشکل داره رو یا Factory Reset کنین و یا به طور کلی یک بار با فیرم ور رسمی فلشش کنید !

   ولی برای این راهی که گفتید کافیه روی هر دو تبلت ریکاوری نصب کنید …
   بعد از تبلت سالم Backup تهیه کنید و بک آپ رو به تبلت دارای مشکل انتقال بدید !
   در نهایت از تبلتی که مشکل داره وارد ریکاوری شوید و بک آپ رو ریستور کنید …

   موفق باشید

 2. ممنونم از راهنماییت
  از طریق بوت خودش گزینه factory reseto انتخاب میکنم میزنه فرمت کش و فرمت دیتا ولی اخرش مینویشه failed to
  E: install mount
  به نظرت مشکل از چیه ؟( کلا تبلت بالا نمیاره همین که روشن میشه رو مارک گیر میکنه)
  ببرم بیرون فلش کنم؟

  • متاسفانه من تا به حال همنچین تبلتی نداشتم ولی پیشنهاد من فلش یک رام رسمی بر روی تبلتتون هست ! اگه خودتون مایلید میتونید توی محیط اینترنت به دنبال آموزشش بگردید و اینکارو انجام بدید و اگر دانش یا وقتشو ندارید بهتره بدید کسی که اینکارو بلد باشه …

 3. خیلی ممنون از راهنماییتون و وقتی که صرف جواب دادن کردید.

 4. سلام من بکاپ گرفتم حالا می خوام ریستور کنم چند تا فایل هست با فرمت .tar و.IMG چطوری باید اینارو ریستور کنم

  • سلام عرفان عزیز
   شما این Backup رو از چه ریکاوری گرفتید ؟؟
   فایل ها رو الان کجا ذخیره کردید ؟؟
   آموزش ریستور کردن و مسیر ریختن فایل ها رو توی آموزش گفتیم … مشکل کجاست ؟

   • باسلام موبولوژی عزیز من با ریکاوری cwm استفاده کردم به گوشیم خراب شده چون توی مموری گوشیم بوده نباید یه دونه فایل باشه اگه چند تا باشه باید داخل ریکاوری دونه دونه ریستور بزنیم ؟
    ممنون از شما لطفا جواب دهید

    • عرفان عزیز
     اگه به فایل های Backup دست نزده باشید ( یعنی مسیرش رو تغییر نداده باشید ) , میتونید دوباره به محیط ریکاوری برید و Backup رو Restore کنید ! طبق آموزش بالا !! نیازی نیس مسیرش رو دستکاری کنید و یا فایل ها رو دونه به دونه Restore کنید …

 5. سلام دستتون درد نکنه ممنون از راهنمایی تون گوشیم درست شد ولی من مشکل حافظه دارم راهی هست که بکاپی که گرفتیم از توی مموری ریستور کنیم

 6. سلام من دارم با cwmبکاپ میگیرم ولی الان نیم ساعت همینجور مونده چیکار کنم
  معمولا چقد باید طول بکشه

  • سلام علی عزیز
   مسلما نیم ساعت طول نمیکشه !!

   گوشیتون رو ریست کنید و دوباره اقدام به گرفتن Backup کنید .

 7. سلام دوست عزیز
  تبلتم p3100 و با کمک سایت شما بکاپ گرفتم و می خوام از بکاپ کپی بگیرم اما متأسفانه تو مسیر ذکر شده نمی تونم پیداش کنم.در ضمن تبلتم روت شده هستش

 8. ریکاوری cwm
  با es و re نتونستم چیزی تو مسیر گفته شده پیدا کنم.در ضمن بکاپم کامل شد و حجم حافظه ام هم اشغال شد

  • سلام مجدد
   به دنبال فولدر های Clockworkmod و یا CWM و یا Recovery در گوشی خود بگردید …
   اگر پیدا نکردید , از طریق سرچ در Windows Explorer خود , آن را پیدا کنید .

 9. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم وقتی بکاپ میگیریم فایل بکاپ کجا ذخیره میشه؟داخل حافظه خود گوشی یا sdکارت یا کامپیوتر؟

 10. گوشی من note 3 n900 هست که روتش کردم و الان باید برنامه superSu رو آپ کنم اگر بخوام با گزینه Reinstall داخل خود برنامه,ورژن جدید رو نصب کنم اتفاق خاصی نمیفته؟مثل درسترسی نداشتن همشگی به اطلاعات داخل حافظه گوشی؟

  • سلام مجدد
   خیر اتفاق خاصی نمیفتد ! میتونید از طریق خود نرم افزار SuperSu اقدام به آپدیت کنید و یا از طریق مارکت های ایرانی اینکارو انجام بدید …

 11. سلام، خسته نباشید ..

  مدیریت کمک تو رو خدا !!!!!!!!!!!!! فوری و درحال آبروریزیه !!!!!!!!!!!!!!!

  آقا من اومدم گوشی رو روت کردم، دوربین و فایل منیجرش از کار افتاد و دیگه کار نمیکنه !! ریکاوری و برگردوندن به تنظیمات کارخانه رو هم کردم نتیجه ای نداشت !!!!! اومدم از برنامه های بالا استفاده کنم و یه رام دیگه نصب کنم اما متاسفانه هیچکدوم این برنامه ها جواب نداد و منوی بوت رو با جزییات بالا نمیاره که بتونم رام رو انتخاب کنم و اصولا برنامه های بالا رو نصب میکنم هیچکدوم از گزینه هاش کار نمیکنه و نقش هویج رو دارن !!

  لطفا کمک کنید یا یه برنامه جلو پام بزارید که بتونم رام رو عوض کنم !! هیچی نمیاره !!! گوشیم vsun i5 هستش و آنلوک هم نداره که بزنم فقط رامش رو با بدبختی پیدا کردم!

  لطفا راهنماییم کنید و با جزییات بگید چیکار کنم! ممنون

  • سلام مهدی عزیز
   لطفا توضیح بده که میخوای چه کاری انجام بدی !!!؟؟؟

   بنده توی مطلب بالا برنامه نذاشتم !! آموزش گذاشتم … آموزش هم برای محیط ریکاوری هست !!
   منظورتون از برنامه چیه ؟

   شما توضیح بدید میخوایید چه کاری انجام بدید ؟

 12. دوستان کمک !!!!!!! یه نفر بگه من چیکار کنم این رام رو روی گوشی نصب کنم !!! توضیحاتم توی پست قبلی دادم !

  کاری نمیتونم بکنم؟

  دمتون گرم !

  • شما اول از همه برای نصب رام , باید روی گوشیتون ریکاوری نصب کنید ! نصب ریکاوری در هر گوشی متفاوت هست !!
   این مطلبی که شما توش نظر گذاشتید هیچ ربطی به مشکل شما نداره !!
   لطفا در جای صحیح و مربوط به مشکلتون نظر و مشکلتون رو مطرح کنید تا ما هم به صورت صحیح و درست راه حل رو بهتون بگیم !!

 13. با سلام و تبریک سال نو
  من یک تبلت memopad 8 دارم و وقتی زدم که firmware اپدیت ota بشه دیگه بالا نمیاد و یک تصویر اندروید که روش یه علامت خطر هست میاد و زیرش مینویسه no command!
  لطفا راهنمایی کنید.
  با تشکر از سایت مفیدتون.

  • سلام کامیار عزیز
   سال نو بر شما هم مبارک باشه

   احتمالا روی تبلت شما یک ریکاوری کاستوم نصب بوده که هنگام آپدیت OTA , به مشکل برخوردید !!
   تنها راهی که پیش روی شماست فلش کردن تبلتتون هست !

 14. سلام
  من با ریکاوری philz بک آپ گرفتم حالا میخوام کلا اونو از گوشی پاک کنم چجوری باید پاک کنم ؟

 15. با سلام خسته نباشی
  خواش میکنم ب سوالم جواب بدید
  من گوشی پیرکاردین گرفتم بعد چمد روز کلا بهم ریخت و بابد فلش شه ولی رامش موجود نیست،دوستم همین گوشی روداره میخواستم بدونم میشه از رام اون فلش بگیرم رو گوشی خودم نصب کنم؟
  اگه میشه ی مختصر توضیح بدید
  ممنون

  • سلام احسان عزیز , ممنون
   ضمن اینکه سوالتون هیچ ارتباطی با موضوع این مطلب نداره ولی شما باید رام گوشیتون رو از سایت های خارجی پیدا کنید و اون رو روی دستگاه اندرویدی تون نصب کنید !!
   توضیح خاصی هم نداره !!

 16. موبولژی عزیز رام گوشی من موجود نیست از گوشی دوستم ک مدل گوشی خودمو بکاپ گرفتم ولی راهی نیست ک ب گوشس خودم انتقال بدم،من از شما کمک میخوام ک چطوری فایل بکاپ ب گوشی خودم انتقال بدم چون گوشی کلا بی استفاده شده

  • اگر Backup رو از ریکاوری مشابه دستگاه خودتون در دستگاه دوستتون بگیرید و توی دستگاه خودتون ریستور کنید , امیدی هست و میشه …

 17. سلام خدمت شما
  آیا می شه از یه samsung s3 neo با یه رام متفاوت بک آپ گرفت و اون رو در یه گوشی neo دیگه restore کرد؟

 18. سلام . گوشی من هو آوی مدل g6 هست.
  با برنامه بک آپی که نصب بود بک آب گرفتم ولی حالا که رستور میکنم پسورد میخاد ، یادم نمیاد پسورد چی بوده ، اصلا یادم نیست که پسورد گزاشته باشم . راهی وجود داره که بتونم درستش کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 19. سلام
  میشه از این طریق از عکس ها و فیلم های حافظه ی داخلی گوشی بکاپ گرفت یا فقط برنامه ها رو بکاپ میگیره ؟

  • سلام دوست خوبم
   برای عکس و فیلم نیازی به بک آپ ندارید !!
   میتونید یک نسخه از اونها در کامپیوترتون کپی بگیرید

   • نه منظورم وقتیه که گوشی بالا نمیاد و تنها راهش فقط فکتوری ریست یا فلش کردن هست و فقط ریکاوری رو داری !
    از طریق ریکاوری یا راه دیگه ای میشه اطلاعات دلخواه داخل حافظه داخلی مثل تصاویر و فیلم ها رو توی یک مموری کارت کپی یا انتقال داد ؟
    حتما باید یه راخی باشه

 20. سلام و خسته نباشید.ببخشید ی سوال داشتم.گوشی ای که کل ظرفیتش 16 گیگه و به فرض 14 گیگش پر شده و میکرو اس دی هم فضاش کم باشه یا گوشی رم نخوره آیا میشه رو فلش مموری بکاپ ناندروید گرفته بشه؟
  اگه نمیشه برنامه مشابهی که ناندروید رو فلش مموری بگیره هست؟
  ممنون

  • سلام دوست عزیز
   یعنی نمیتونید یک مقدار فضا برای بک آپ خالی کنید ؟؟
   خیر فایل Backup نیاز به فضا داره ( بر اساس حجم رام و اطلاعات شما )

 21. سلام من قبلا یک گوشی هوآوی مدل Y511 داشتم وقتی خواستم بفروشم ازش یک بک آپ گرفتم با فرمت .db گرفت. اما الان که می خوام تو گوشی سامسونگ بازش کنم بازش نمی کنه ؟ لطفا راهنمایی کنید

 22. سلام، میشه بکاپ گرفتن در برنامه titanium backup رو اموزش بدید، اگه بفرستین به ایمیلم ممنون میشم

 23. سلام با فیلز از کل گوشی بک اپ گرفتم.یه پوشه هم دیدم تویه گوشی که خوده بک اپیه که گرفتم.حالا یه مساله وجود داره.فرض کنیم من یه رام زدم رو گوشیم و ازش خوشم نیومد.حالا چطور از طریق بک اپ برگشت کنم به رام قبلی؟ایا این بک اپه همیشه تو گوشی میمونه؟یا بعد از نصب رام جدید ممکنه از بین بره؟لطفا راهنمایی بفرمایین اصلا امکان داره این بک اپو بریزم تو کامپیوتر بعدا باز بریزم تو گوشی و از طریق فیلز ریستور کنم؟ ممنون.

  • سلام دوست عزیز
   منظورتون ریکاوری Philz هست ؟؟؟
   اگه از طریق ریکاوری Philz از گوشیتون بک آپ گرفته باشید , بله میتونید بعدا به رام قبلیتون برگردید …

   یادتون نره فایل بک آپ رو حتما در کامپیوتر کپی کنید تا مشکلی پیش نیاد …

 24. راستی تو گوشی کنار پوشه بک اپ یه فایل دیگم هست بنامه.philz touch6اینو که دیگه لازم نیست تو کامپیوتر بریزم محض مبادا؟

 25. این پوشه efsکپی کردم تو لب تابم ولی انگار مخفیه.چطوری اشکارش کنم بعدا ازش استفاده کنم؟

 26. داداش تو کامپیوتر نشون داده نمیشه اون فایل EFSولی میریزم تو گوشی اشکار میشه.
  حالا اون مشکلی نیست حله
  سئوال بعدیم اینه حالا من این فایلو دارم فرض کنیم سریال گوشیم بپره چطوری با این فایل باید سریالشو برگردونم؟

 27. سلام،من از گوشی LG G2 بک آپ گرفتم با استفاده از نرم افزار خود LG.اگر گوشی رو Factory Reset کنم فایل بک آپ باقی میمونه یا پاک میشه و باید فایل رو به کامپیوتر انتقال بدم؟ ممنون از سایت عالی و کامل

 28. سلام. یه کار اشتباه کردم و الان موندم چیکار کنم. من فکر میکردم بکاپ گرفتن یعنی گوشیو به لپتاپ وصل کنم و وقتی حافظه داخلی و رم به صورت removable disk نمایان شدن باید این دو تا درایو رو کپی کنم تو لپتاپ تا اگر بعدا لازم شد مجددا کپی کنم تو گوشیم و استفاده کنم. اما الان که نیاز به استفاده دارم، میبینم که فقط عکس و فیلم و…رو میتونم داشته باشم و بقیه موارد از قبیل برنامه ها (با همون تنظیمات زمان بکاپ گیری) و….رو نمیتونم ریستور کنم. آیا راهی هست؟ خیلی خیلی ممنون

 29. سلام
  من با برنامه خود گوشی هواوی تو قسمت تنظیمات بکاپ گرفتم و بعد ریست کردم.یه فایل زیپ که توش چندتا فایل با فرمت db بود ذخیره شد.حالا هرکارمیکنم بکاپی رو که ذخیره شده باز نمیکنه.خواهشا راهنمایی اساسی کنید.ممنون

 30. سلام
  گوشیمو روت کردم و نرم افزار ifont رو نصب کردم
  چندتا فونت عوض کردم،ولی دیگ بعد از چندتا فونت گوشی ریس داد و روی لوگو موند
  لوگو اول همش تکرار میشه و بالا نمیاد
  چندتا رام دانلود کردم ولی نمیدونم چرا پیغام signature verification failed (تایید امضا شکست خورده) رو میده؟
  به نظرتون مشکل از چیه؟
  میشه کاریش کرد؟
  گوشیم هایرW910

 31. سلام من از گوشیم بکاپ گرفتم اسم گوشیم سامسونگ گلکسی یانگ5360هست قبلا ازبکاپ استفاده کردم ریستوری شد علان هرکاری کردم ریستوری نمی شه

 32. بد شانس بدبخت :|

  سلام من گلکسی اس فور دارم . وقتی میرم تو محیط ریکاوری همه ی گزینه هارو میبینم غیر از بکاپ گرفتن. خیلی برام مهمه که بکاپ بگیرم چیکار کنم؟ این گزینه هارو میاره
  Reboot system now
  Apply update from adb
  Apply update from external stroge
  Apply update from catch
  Wipe data factory reset
  Wipe catch partition
  Reboot to bootloader
  Power down
  View recovery logs
  Enable cp logging
  Disable cp loggin

 33. سلام لطفا منوراهنمایی کنیدمن تمام شهرمون که کرمانشاهه روگشتم نتونستن گوشیموروت کنن فقط بوت لودرشوآنلاک کردن .گوشیم سونیz2بااندروید5.1.1هستش گفتن چون رام خاورمیانه داره گوشیت نمیشه روتش کرد(البته من گوشیم فقط از طریق خودسونی آپدیت شده وکاستوم رام نصب نکردم تاحالا)وگفتن به همین دلیل خاورمیانه بودن رام گوشیم باید رام هنگ کنک نصب بشه اول روگوشیم بعد ببرم برام روتش کنن.سوالم اینه اولا حرفاشون تاچه حددرسته واینکه راهی هست که بهم بگید راحت بتونم گوشیم روت کنم .خودم باجدیدترین نسخه های اپلیکیشن ها سعی کردم روت کنم اما نشد از طریق گوشم.از طریق کامپیوترم که بلدنبودم امتحان کنم

  • سلام دوست عزیز
   برای روت قطعی گوشیتون میتونید از آموزش زیر استفاده کنید :

   آموزش روت کردن تمام گوشی های اندروید

   توی آموزش بالا ابتدا شما باید یک ریکاوری کاستوم روی گوشیتون نصب کنید که میتونید آموزش نصب ریکاوری کاستوم برای گوشیتون رو از گوگل جست و جو کنید و بعد مراحل اموزش بالا رو انجام بدید …

   همچنین میتونید از دیگر آموزش های روت کردن گوشی که در سایت موجود هست رو امتحان کنید

 34. سلام میخواستم بدونم که اگه بکاپ مثلا فریمور4.16.401.13 میتونم رو فریمو 6.12.401.4 بزنم یا باید s offکنم و دانگرید کنم بعد بتونم این استوک رام بتونم بزنم؟ لطفا راهنمایی کنید مرسی

 35. سلام خسته نباشین من یه گوشی طرح اصل اپل6 اس پلاس خریدم بعد چند وقت ویروسی شد خودش که به وای فای وصل بود یه سری برنامه ویروسی خودکار نصب شد و هی رو صفحه ارور استوپ برنامه میاد کلا ریکاوریش کردم هرکاری که بود کردم ولی درست نشد اصن دنبال رام هم گشتم پیداش نکردم میخوام بدونم اگه از یه گوشی شبیه همین بکاپ بگیرم بعد بکاپ اونو بریزم تو این گوشی ریستورش کنم خوب میشه؟؟؟؟؟؟ خواهش میکنم جوابمو بدین ممنون میشم

  • سلام دوست عزیز
   شما مگه روی این گوشی کاستوم ریکاوری نصب کردید ؟؟
   اگر کاستوم ریکاوری روی جفت گوشی ها نصب باشه و نسخه یکسان باشه ، امیدی هست !
   اما متاسفانه این گوشی ها ساپورتی ندارن و هیچی براشون نیست !!!

   گوشی رو تا به حال ریست کردید ؟

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما در هیچ جا منتشر نمی شود.قسمت های ضروری علامت گذاری شده است. *

*


4 − = 0

ترخیص کالا طراحی سایت
برای مطلع شدن از آخرین اخبار و آموزش های دنیای موبایل و تکنولوژی در کانال تلگرام ما عضو شوید (کلیک کنید) : Mobology@