خانه / آموزش ها و مقالات موبایل / آموزش ها / Android / آموزش ساخت آیدی تلگرام و نحوه پیدا کردن افراد در تلگرام به وسیله آیدی
Telegram ID ShakheS

آموزش ساخت آیدی تلگرام و نحوه پیدا کردن افراد در تلگرام به وسیله آیدی

آموزش ساخت آیدی تلگرام و نحوه پیدا کردن افراد در تلگرام به وسیله آیدیReviewed by Mr. Mobology on Jul 13Rating: 5.0آموزش ساخت آیدی تلگرام و نحوه پیدا کردن افراد در تلگرام به وسیله آیدیآموزش ساخت آیدی تلگرام و نحوه پیدا کردن افراد در تلگرام به وسیله آیدی آموزش تصویری ساخت آیدی تلگرام طریقه اد کردن کاربران به وسیله ID در Telegram

آموزش ساخت آیدی تلگرام و نحوه پیدا کردن افراد در تلگرام به وسیله آیدی

آموزش تصویری ساخت آیدی تلگرام

کامل ترین و جامع ترین آموزش ساخت آیدی تلگرام و نحوه پیدا کردن افراد در تلگرام به وسیله آیدی در ایران

طریقه اد کردن کاربران به وسیله ID در Telegram

عضویت در کانال موبولوژی (آیدی کانال : Mobology@)

ساخت آیدی تلگرام و نحوه پیدا کردن افراد در تلگرام

همانطور که میدانید این روزها نرم افزار تلگرام از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شده است و تقریبا جای وایبر را در بین کاربران ایرانی گرفته است !

گاهی اوقات ممکن است شما بخواهید با دوستان خود در تلگرام چت کنید که برای اینکار یا میبایست شماره تلفن آن شخص را داشته باشید و یا آیدی تلگرام او را !

چرا باید در تلگرام آیدی یا همان Username درست کنیم ؟

موبولوژی

درست کردن آیدی (Username) در تلگرام کاربردش مشخص است ! برای اینکه افراد دیگر , شما را به راحتی پیدا کنند , شما میتوانید آیدی تلگرام خود را به آنها بدهید تا آنها شما را Add کنند ( پیدا کنند ) و بتوانند با شما چت کنند ! پیدا کردن افراد در نرم افزار تلگرام به راحتی از طریق ذخیره کردن شماره موبایل طراف مقابل , صورت میگیرد . اما ممکن است کسی بخواهد با شما چت کند که شما تمایلی به دادن شماره موبایل خود به آن شخص را نداشته باشید . در این صورت میتوانید آیدی یا همان یوزرنیم تلگرام خود و یا لینک پروفایل تلگرام خود را افراد دیگر بدهید تا شما را پیدا کنند !


ما در این مطلب از وبسایت موبولوژی قصد داریم نحوه ساخت Username تلگرام و نحوه پیدا کردن افراد به وسیله Username در تلگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم . پس با موبولوژی همراه باشید .

چگونه برای تلگرام آیدی بسازیم ؟ ( چگونه یک Username برای تلگرام خود بسازیم ؟ )

ساخت آیدی تلگرام و نحوه پیدا کردن افراد در تلگرام

ساخت Username برای تلگرام بسیار ساده میباشد . برای ساخت آیدی تلگرام مراحل بسیار ساده زیر را انجام دهید :

1. ابتدا نرم افزار تلگرام را اجرا کنید .

2. بعد از آن در صفحه اصلی نرم افزار تلگرام با توجه به فلش قرمز رنگ در تصویر زیر بر روی گزینه “3 خط (3 Line)” کنید ( یا اینکه میتوانید در صفحه اصلی نرم افزار دست خود را از سمت چپ به سمت راست بکشید ) :

Telegram ID (1)

3. یک منوی کشویی از سمت چپ باز خواهد شد . شما میبایست گزینه “Settings” را انتخاب کنید :

Telegram ID (2)

4. اکنون شما وارد محیط Settings یا همان تنظیمات برنامه تلگرام شده اید ! در این صفحه شما میبایست گزینه دوم یعنی “Username” را که در تصویر زیر مشخص شده است , لمس کنید :

Telegram ID (3)

5. بعد از انتخاب گزینه “Username” وارد صفحه زیر میشوید . در این صفحه یک کادر خالی وجود دارد که عبارت کم رنگ “Your Username” نوشته شده است که شما میبایست در اون کادر , یوزرنیم (آیدی) دلخواه خود را بنویسید . در زیر این کادر عبارتی نوشته شده است که ترجمه آن بدین صورت میباشد :

” شما میتوانید یک یوزرنیم (آیدی) در تلگرام بسازید . اگر این کار را انجام دهید , افراد دیگر میتوانند شما را به وسیله آیدی (Username) پیدا کنند و با شما تماس بگیرند بدون اینکه شماره تلفن شما را بدانند ! “

 Telegram ID (4)

6. اکنون میتوانید یک یوزرنیم (آیدی) برای اکانت تلگرام خود انتخاب کنید . برای این کار در کادر مشخص شده در تصویر زیر , عبارت دلخواه خود بنویسید :

Telegram ID (44)

نکته اول : شما میتوانید از حروف a تا z و از اعداد 0 تا 9 برای Username تلگرام خود استفاده کنید و بقیه علامت ها مانند فاصله , خط تیره و ”   _ , /* *&%$#@^ ” در قسمت یوزرنیم مجاز نمیباشند !

توجه : حداقل تعداد کاراکتری که یک یوزرنیم تلگرام میتواند داشته باشد , 5 کاراکتر میباشد ! یعنی آیدی تلگرام شما باید بیشتر از 5 کاراکتر ( چه حرف و چه عدد ) باشد .

نکته دوم : اگر عبارتی که شما در کادر مشخص شده در تصویر بالا مینویسید , بیشتر از 5 کاراکتر باشد و کسی قبلا از آن استفاده نکرده باشد , عبارت سبز رنگ “Your Username is available” به معنی “یوزرنیم انتخابی شما در دسترس میباشد” در زیر آن کادر نمایان میشود و همانطور که در تصویر بالا میبینید , ما عبارت “Mobology” را در کادر مشخص شده نوشتیم که در زیر آن عبارت سبز رنگ “Mobology is available” نوشته شده است و ما میتوانیم آن را انتخاب کنیم :

Telegram ID (5)

نکته سوم : اگر عبارتی که شما در کادر مشخص شده مینویسید , کمتر از 5 کاراکتر باشد , عبارت قرمز رنگ “A username must have at least 5 characters” به معنی “یک یوزرنیم حداقل باید دارای 5 کاراکتر باشد” نمایان میشود . همانطور که در مثال زیر میبینید ما یوزرنیم 2 حرفی “LA” را انتخاب کرده ایم و برنامه به ما هشدار داده است و ما نمیتوانیم از این نام کاربری برای خودمان استفاده کنیم :

Telegram ID (6)

نکته چهارم : اگر عبارتی که شما در کادر مشخص شده مینویسید , بیشتر از 5 کاراکتر باشد ولی قبلا توسط شخص دیگری استفاده شده باشد , عبارت قرمز رنگ “Sorry, this username is already taken” به معنی “متاسفیم, این نام کاربری قبلا گرفته شده است” نمایان میشود . همانطور که در مثال زیر ما از نام کاربری “Telegram” برای خود استفاده کرده ایم که برنامه به ما هشدار داده است و ما نمیتوانیم از این نام کاربری برای خودمان استفاده کنیم :

Telegram ID (7)

تذکر مهم : خوشبختانه در نرم افزار تلگرام شما میتوانید در هر زمانی هر چند بار که خواستید , آیدی (یوزرنیم) تلگرام خود را عوض کنید .

در نهایت بعد از انتخاب کردن یک عبارت مناسب , برای ذخیره کردن آیدی تلگرام خود بر روی گزینه ای که در تصویر زیر با فلش قرمز رنگ مشخص کرده ایم , لمس کنید تا نام کاربری شما در تلگرام ساخته شود .

عضویت در کانال موبولوژی (آیدی کانال : Mobology@)

چگونه افراد دیگر را به وسیله یوزرنیم در تلگرام پیدا کنیم ؟

موبولوژی

در گذشته و در نسخه های قدیمی تر نرم افزار تلگرام برای پیدا کردن افراد به وسیله آیدی تلگرام (نام کاربری تلگرام) میتوانستید در قسمت “Search” برنامه اینکار را انجام دهید . فقط کافی بود ابتدای نام کاربری افراد در قسمت Search کاراکتر “@” را قرار میدادید . مثلا اگر نام کاربری تلگرام شما “Mobology” باشد , شما میبایست نام کاربری را در قسمت سرچ برنامه به صورت “Mobology@” بنویسید تا طرف مقابل برای شما نمایش داده شود و شما بتوانید با آن شخص در تماس باشید .

اما مدتی هست که قسمت سرچ برنامه Telegram برای پیدا کردن افراد دیگر به وسیله آیدی تلگرام یا همان یوزرنیم تلگرام از کار افتاده است و کاربران نمیتوانند این کار را انجام دهند ! ما در این بخش تصمیم داریم به شما عزیزان آموزش دهیم که چگونه افراد دیگر را به وسیله آیدی تلگرام شان پیدا کنید و با آنها در تماس باشید .

برای پیدا کردن افراد در تلگرام به وسیله آیدی میتوانید به 2 روش زیر عمل کنید :

1) پیدا کردن افراد از طریق آیدی تلگرام در محیط چت :

این روش بسیار ساده است . کافیست شما در محیط چت با یک شخص , آیدی تلگرام شخص مورد نظر را همراه با “@” وارد کرده و آن را ارسال کنید تا آیدی تلگرام شخص مورد نظر در محیط چت آبی شود . بعد از آن , میتوانید با لمس کردن بر روی آیدی تلگرام , وارد محیط چت همان شخص شوید .

برای مثال ما میخواهیم , بخش پشتیبانی وبسایت موبولوژی با نام کاربری “Mobology” را پیدا کرده و با آن چت کنیم . برای این کار وارد یک محیط چت میشوید (فرقی نمیکند که چه کسی باشد ) و نام کاربری را به صورت “Mobology@” مینویسید و ارسال میکنید . همانطور که در تصویر زیر میبینید , نوشته که ای ما ارسال کردیم به رنگ آبی در آمده است :

IMG_20150716_031030

اکنون با لمس کردن بر روی عبارت آبی رنگ “Mobology@” میتوانیم وارد محیط چت بخش پشتیبانی وبسایت موبولوژی شویم :

IMG_20150716_031033

2) پیدا کردن افراد از طریق لینک پروفایل به کمک آیدی تلگرام :

این روش نیز بسیار ساده میباشد ! شما کافیست آیدی تلگرام (نام کاربری تلگرام) خود را به انتهای لینک “http://Telegram.me/YourUsername” اضافه کنید و آن را یا در مرورگر گوشی خود (مثلا برنامه Chrome) وارد کرده و گزینه “Go” را بزنید و یا اینکه لینک را در محیط چت یک شخص وارد کنید تا بتوانید از طریق آن لینک به پروفایل شخص مورد نظر منتقل شوید .

تذکر : دقت داشته باشید که به جای عبارت “YourUsername” در لینک “http://Telegram.me/YourUsername” میبایست , آیدی تلگرام (Username تلگرام) مورد نظر را وارد کنید .

برای مثال ما میخواهیم , بخش پشتیبانی وبسایت موبولوژی با نام کاربری “Mobology” را پیدا کرده و با آن چت کنیم . برای اینکار :

الف) از طریق Chrome : 

لینک “http://telegram.me/Mobology” را در مرورگر Chrome وارد کنید :

IMG_20150716_031035

آیدی تلگرام

در این قسمت وارد صفحه ای به شکل زیر میشوید . کافیست بر روی گزینه سبز رنگ “SEND MESSAGE” لمس کنید :

IMG_20150716_031025

بعد از آن وارد محیط چت با شخص مورد نظر خواهید شد :

IMG_20150716_031033

ب) از طریق خود مسنجر :

لینک “http://telegram.me/Mobology” را در محیط چت تلگرام و یا مسنجرهای دیگر وارد کنید :

IMG_20150716_031022

در این قسمت گزینه ای به شکل زیر باز خواهد شد که شما میبایست نرم افزار “Telegram” را پیدا کرده و 2 بار آن را لمس کنید :

IMG_20150716_031028

بعد از آن وارد محیط چت با شخص مورد نظر خواهید شد :

IMG_20150716_031033

به همین راحتی

عضویت در کانال موبولوژی (آیدی کانال : Mobology@)

موفق باشید

بهترین و جامع ترین آموزش ها را از موبولوژی بخواهید : – )

” کپی برداری از آموزش تنها با ذکر نام نویسنده و سایت Mobology مجاز میباشد “

منبع : www.mobology.ir

درباره ی Mr. Mobology

سید علی احمدی (حسینی) هستم و علاقه زیادی به تکنولوژی , موبایل های هوشمند و عکاسی دارم و همیشه سعی میکنم در این زمینه ها اطلاعات جدیدی رو یاد بگیرم و اونهارو با شما کابران عزیز به اشتراک بگذارم . هدفم اینه مطالبی که در اختیار شما قرار میدم کامل تر از هر وبسایت دیگری باشه ! از سال 89 درگیر سیستم عامل اندروید شدم و تو همون دوران توی یکی از انجمن های تخصصی موبایل با لقب UnBelievable Boy مدیریت بخش هایی از Android رو به عهده گرفتم . تا اینکه با چند نفر از دوستان تصمیم گرفتیم پایگاه جدیدی رو با یک سبک جدید تاسیس کنیم تا تمامی آنچه مربوط به موبایل و تکنولولوژی هست رو بهتر از قبل در خدمت شما کاربران عزیز قرار بدیم و سعی میکنیم مطالب اختصاصی و جامعی رو تولید کنیم که تا پیش از آن هیچ نمونه فارسی زبانی نداشته باشد ! هدف ما رسیدن به جایگاه برترین وبسایت در زمینه موبایل و تکنولوژی در ایران است !! در حال حاضر فقط و فقط بر روی آموزش های موبایل ( Android & iOS ) تمرکز کردیم . اما به زودی شاهد تغییراتی وسیع و گسترده در وبسایت تازه تاسیس و موفق موبولوژی , خواهید بود . ******* خوشحال میشم بنده رو توی اینستاگرام با آیدی زیر دنبال کنید : Mr.Mobology

96 دیدگاه

 1. واقعا عالی بود مرسی از سایت خوبت

 2. خیییییییییییییییییییییلی خیلی ممنون.عالی بود!!!خیلی کمکم کرد

 3. Vaqeaaaaaan mahshar boood…tanxxxx

 4. سلام. آیا میشود شماره افراد را در تلگرام بدست آورد بدون انکه شماره ی هیچکدام در گوشی طرف دیگر ذخیره نشده باشد/

 5. Mamnooonn
  Kare mano rah endakht rahnamaitun
  Movafagh bashiiiiiddd

  • خواهش میکنم :- )
   خوشحالیم که مطلب ما برای شما مفید بوده :- )
   فقط ممنون میشم نظراتتون رو به زبان فارسی تایپ کنید .

 6. سلام ممنونم از سايت عالى تون ARSHIA110

 7. با تشکر از سایت خوبتون . این آموزش خیلی عالی بود مدت ها بود که نمیتونستم این مشکلو حل کنم. باتشکر

 8. با سلام . من میخوام ایدی تلگراممو تو بیوی اینستام بذارم . الان دقیق متوجه نشدم اون ایدیو کجاس که من بخوام کوپی کنم تو بیوی اینستام .

  • سلام
   خیلی ساده است !!
   شما ابتدا آیدی تلگرام خودتون رو طبق آموزش بالا میسازید و بعد لینک تلگرام خودتون رو هم مثل انتهای آموزش درست میکنید !!
   مثلا شما آیدی ” amin12345 ” رو ساختید که لینک آن به صورت رو به روست : http://telegram.me/amin12345

   حالا برای گذاشتن در Bio اینستاگرام , لینک بالا رو بدون “http://” در قسمت “Website” بیوی اینستاگرام خود قرار بدید …

   موفق باشید

 9. سلام میخواستم بدونم چطور با پاک کردن شماره یک نفر از کانتکت لیستم اکانت تلگرام او در گوشی پاک شود ؟
  مثل واتس آپ که خیلی راحت از بین میره ولی تلگرام نه حتی با پاک کردن و دوباره نصب کردن هم شماره پاک شده هست
  متاسفانه تلگرام جایی برای دی اکتیو کردن هم نداره متاسفانه

 10. Man zamani ke dar moroorgar ejra mikonam va send massage ro mizanam varede telegram mishe ama vared chat oon nafar nemishe va ya hatta az raveshe aval ham estevade mimonan hamine

  • سلام
   لطفا نظراتتون رو به زبان فارسی تایپ کنید !
   در غیر اینصورت پاسخ داده نخواهد شد …

   لطفا دقیق بگید منظورتون چیه ؟

 11. سلام . خیلی واضح و عالی توضیح دادین ممنون :-)))))

 12. عالی بود دستتون درد نکنه خیلی خیلی ممنون

 13. ممنون
  من می خواستم بدونم هیچ راهی نیس ک شماره رو پیدا کنیم

 14. سلام من تازه تلگرام رو نصب کردم و ای دیساختم برای خودم بعد از یه مدت یه ناشناس به من پیام داد. میخوام ببینم اون چطوری من رو پیدا کرده مگه شما نگفتید حتما باید شماره طرفی که باهاش چت میکنید باید تو گوشی باشه

  • سلام !
   خب شما از کجا میدونید ؟ شاید اون شخص شماره شما رو داشته باشه اما شما متوجه نشید !!!!!!
   در ضمن شما آیدی ساختید , ممکنه به وسیله آیدی پیداتون کرده باشه !!

 15. سلام علی جان
  سوال من بر عکس مواردیه که توی مقاله ات ذکر کردی. ایا این امکان وجود داره که از روی شماره تلفن ای دی تلگرام رو پیدا کنیم؟
  در واقع من یه دیتا بیس از شماره تلفن دارم اما توی پنلم نیاز دارم که ای دی وارد کنم لطفا راهنمایی کنین

  • سلام علیرضا عزیز
   خیر همچین امکانی اصلا وجود نداره !!
   مگر اینکه کسی همچین دیتابیس آفلاینی رو از قبل آماده کرده باشه که اون هم نمیتونه خیلی جامع باشه و آیدی ها هر لحظه میتونن تغییر کنن !!!

   ولی اینکه از طریق شماره بشه آیدی کسی رو فهمید خیر !!!

   اما شما وقتی شماره موبایل کسی رو داشته باشید , در تلگرام میتونید مشخصات اون فرد رو ببینید و آیدی طرف مقابل رو چک کنید !! اما اینکار باید دستی انجام بشه !

   مثلا اگر 5000 تا شماره موبایل داشته باشید , باید 5000 بار اینکار رو انجام بدید ( بررسی آیدی طرف )

  • شپا میتونین ی کاری کنین.شماره شخص مورد نطرتونو بزنین.صفحه تلگرامشو بازکنین اگ ایدی داشته باشه نوشته تو صفحش.یا حتی میتونین حروف مختلف رو سرچ کنین بالای تلگ تا ای دیش بیاد

 16. سلام. ممنون از اطلاعاتی که دادید

 17. سلام
  آیا درست متوجه شدم؟ کانال فقط یک راه ارتباطی هست که من میتونم به افراد پیام ( متن، ویدیو و عکس) بدم ولی پاسخی از اونها به من نمی تونه فرستاده بشه، درسته؟
  لطفا توضیح بدین ارزش این مطلب و مزیتش نسبت به داشتن یک اکانت اینستاگرام چیه؟آخه توی اینستاگرام میشه با مخاطبانمون ارتباط و پرسش و پاسخ داشته باشیم ولی ظاهرا اینجا اینطور نیست! فقط من میتونم حرف بزنم! و نه مخاطبانم!!

 18. سلام مرسی از سایت خوبتون..میخواستم بدونم میشه که شماره تلفونمو مخاطبام تو تلگرام نتونن ببین؟؟و این که مخاطبام نتونن آخرین بازدید منو ببینن…مرسی

 19. ممنون از مطالب خوب سایتتون- که استپ بای استپ توضیح میدین و کم سواد ترین آدم هم میتونه با این روش به جواب دلخواهش برسه – منظورم تو تلگرامه که اختصاصا شما در مورد آیدی تو این صفحه بهش پرداختین.
  خلی عالی دستتون درد نکنه

  • سلام محمد عزیز
   خواهش میکنم :- )
   نظر لطف شماست
   دقیقا هدف اصلی ما هم همین هست که هر کاربری با هر سطح سوادی با خوندن مطلب به راه حل برسه :- )

 20. سلام خیلییییییییییییی خیلیییییییی ممنونم که بهم کمک کردین موفق باشین2

 21. با سلا ممنون از آموزش خوبتون فقطیه مشکلی هست ایدی کسی که می خوام باش چت کنم دات(.) داره که هر چی میزنم اون سمت نقطه آبی نمیشه چیکار کنم؟؟

  • سلام دوست عزیز
   اصلا توی قسمت Username شما نمیتونید از “نقطه” استفاده کنید !!!
   پس آیدی طرف مقابل هم نقطه نداره و احتمالا اشتباه متوجه شدید …

 22. اهل نظر و منظر نیستم ولی حیفم آمد تشکر ننمایم.تشکر

 23. با سلام ببخشید من میخوام شخصی رو با ایدی تو یه گروه اد کنم مثل اینکه شمارشو داشته باشم راحت اد میشه .میخوام به همین روش اما با ایدی اد کنم تو گروه چون دیدم یه نفر همین کارو انجام داد و با ایدی بدون اینکه شماره طرفو داشته باشه اد میکرد ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  • سلام
   این امکان قدیم وجود داشت ولی در حال حاضر وجود نداره
   میتونید از لینک گروه استفاده کنید

 24. سلام
  این موضوعی که میگم ربطی به آموزشتون نداره.
  میخوام بگین چطوری میتونم پیام یا چت حذف شده از تلگرام رو ریکاوری کرد با اینکه نه شماره طرف رو دارم نه آیدیش رو.
  لطفا زود جواب بدید اضطراریه

 25. سایت خیلی خوبی دارید…
  ممنون….

 26. آیدی طرف فارسی باشه نمیشه
  چه باید کرد؟

 27. سلام
  مثلا من ایدی فرهاد مجیدی تو تلگرام نمیدونم چیکار میشه کرد

 28. یا ایدی شخص معروفی سایتی هست داشته باشه ایدی ها رو

 29. سلام
  اول تشکر
  آیا اگه قسمتی از شماره موبایل رو وارد کنیم (مثلا چهار رقم آخر) جستجو انجا نمیده؟
  منظورم اینه که حتماً باید شماره موبایلو کامل وارد کرد.

 30. با سلام و خسته نباشید
  آیا مدیر گروه در نرم افزار تلگرام می تواند قبل از نمایش عمومی مطالب اول مطالب ارسالی را بخواند و در صورت تایید مطالب را در دید عمومی بگذارد

 31. سلام.توروخدا زود جوابمو بدبن فوریه.من فکر میکنم یه نفر هست که اکانته دوم داره شماره خطه دومشو ندارم..اما ای دی وشماره خطه اولشو دارم .می خوام با استفاده از ای دی اکانته اولش ،اکانته دومشم پیدا کنم اما موفق نشدم با ای دی یاب تلگرام کار کردم اما با username که من میزنم فقط اسمه چند نفره تکراری رو میاره که نمیشناسمشون…میشه راهنمایی کنین چطوری میتونم دقیقا به اکانتش دسترسی پیدا کنم؟؟

 32. سللم لطفا نحوه سرچ کانال و بااستفاده از ایدی رو هم بگین.مرسی

 33. سپاسگذارم.

 34. سلام خسته نباشید دوست عزیز
  سوال من اینه که الان من با شماره موبایلم تلگرام وصلم …حالا اگه آی دی بسازم مخاطبام بازم منو میبینن؟ یا تو گروهاا حذف میشم ؟آیا؟ممنون میشم از راهنماییتون

  • سلام
   آیدی ساختن هیچ ربطی به این چیزا نداره !
   نه از گروه ها خارج میشید و نه اتفاق دیگه ای میفته !!
   فقط یه آیدی به پروفایلتون اضافه میشه ! همین ….

 35. ببخشید نمیشه کسانی که اسم شان فارسی هست رو پیدا کنیم

 36. خیلی مفید بود . مممنون. من چند تا لینک گشتم تا بالاهره یه آموزش خوب پیدا کردم. سپاس

 37. سلام دلیل ارسال نشدن پیام برایه مخاطبینی که یه ماهه بهشون پیام ندادم چیه
  An error occurred

  • سلام
   چک کنید که اون اکانت ها حذف اکانت کردن یا خیر !
   این ارور ها معمولا برای : حذف اکانت ، کندی سرعت نت و مشکل اسپم معروف تلگرام هست !

 38. سلام. می خواستم بدونم ادد کردن شماره ها در کانال تلگرام بدون ذخیره کردن اون شماره ها در گوشی، امکان پذیر هست یا نه؟

 39. ممنون به خاطرسایت خوبتون

 40. سلام خدمت شما دوستان عزیز.ی مشکل دارم.
  ای دی وارد کردم رنگ ابی شد وارد محیط چت شدم ولی ی پیغام اخطار میزنه.
  Sory.yuou can only send message to mutual contacs at the moment.
  پس جطور نمیتونم با ای دی چت کنم.از ی نفرم واسم جویین اومده بازم همین اخطار رو میده.کمکم کنین لطفا

  • سلام دوست عزیز
   اکانت شما ریپورت شده و شما نمیتونید به افراد غریبه که در کانتکت های شما نیستند و شما جزو کانتکت های آن ها نیستید ، پیغام دهید !

   باید با راهکار هایی مانند ایمیل زدن به spam@telegram.org مشکلتون رو حل کنید

 41. من نام نام خانوادگی وشماره موبایل شخصی رو دارم میخواهم شخص مورد نظر را در تلگرام پیدا کنم
  چطوری میشه ؟
  ارور میده در ضمن شماره من در لیست مخاطبان فرد مزبور موجود نیست

 42. سلام.میخاستم بدونم چجوری میشه آیدی تلگرامو پاک کرد؟

  • سلام
   همین مراحل رو برید و قسمت Username رو کلا پاک کنید و ذخیره کنید !
   به این صورت اکانت شما بدون آیدی خواهد شد .

 43. سلام مر30 مطالب بسیار واضح و روشن بودند

 44. خیلی خوب بود ممنونم

 45. سلام …. من هر کاری میکنم نمیشه کانال یا شخصی رو دنبال کنم . هر کاری میکنم نمیشه کمکم کنید ….. مینویسه channel_bot ….. چکار کنم ؟؟

 46. ممکنه توضیح بدید چکار کنم ؟ چطوری آپدیت کنم ؟ ….. گوشی من سامسونگ j5 هست … فکر کنم اندروید 5 باشه …. ….. اگر باز هم نشد چکار کنم ؟؟

 47. سلام من ایدی تلگرام پیدا کردم پیغام نمیره میگه باید شمارشو داشته باشی

  • سلام
   متاسفانه اکانت تلگرام شما جزو لیست اسپم تلگرام رفته و شما ریپورت شدید و نمیتونید به افرادی که شماره موبایل شما رو ندارن و شما هم شماره موبایلشون رو ندارید ، پیغام بدید !

 48. سلام ممنون از سایت خوبتون ببخشید من ی سوال داشتم.
  اگ ایدی شخصی ک میخوامو داشته باشم از طریق مرور گر وارد صفحه چتش بشم تا موقعی ک
  چیزی واسش نفرستم، شمارمو اسممو نمیبینه؟!!!
  ممنون میشم جواب بدید

  • سلام
   اگر فقط آیدی طرف مقابل رو داشته باشید که به هیچ وجه شماره موبایل شما رو نمیبینه !
   ضمنا تا موقعی که به طرف مقابل پیغام ندید ، ایشون متوجه نمیشه که شما توی پروفایلش بودید و یا آیدیشو رو سرچ کردید و …

 49. سلام به همه. من تلگرامم مشکل داره فقط واسه فعال کردنم باهام تماس میگیره بیشتر وقتا کامل نمیگه کد رو وقتایی هم میگه زیاد حالیم نمیشه واضح نمیگه چکار کنم لطبا راهنمایی کنید

 50. فوق العاده راحت بود ممنون

 51. سلام اگرباکسی چت کرده باشم و بعد ای دیمو حذف کرده باشم امکانش هست ای دی جدیدمو پیداکنه؟

 52. خدایار رضوانی

  درود بر شما. واقعا از خوندن مطالبت لذت بردم. چون بسیار روان و کاربردی نوشته شده بود. من مدیر عامل نشر و پخش کتاب نخبگان هستم. تمایل دارم با شما تو زمینه چاپ کتابهای آموزش استفاده از گوشی های اندروید همکاری کنم. لطفا در صورت تمایل به بنده اطلاع بدین. سپاسگذارم

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما در هیچ جا منتشر نمی شود.قسمت های ضروری علامت گذاری شده است. *

*


1 + 3 =

ترخیص کالا طراحی سایت
برای مطلع شدن از آخرین اخبار و آموزش های دنیای موبایل و تکنولوژی در کانال تلگرام ما عضو شوید (کلیک کنید) : Mobology@