خانه / آموزش ها و مقالات موبایل / آموزش ها / Android / آموزش جامع بکاپ گرفتن از قسمت های دلخواه گوشی و ریستور کردن آن در اندروید
Go Backup

آموزش جامع بکاپ گرفتن از قسمت های دلخواه گوشی و ریستور کردن آن در اندروید

آموزش جامع بکاپ گرفتن از قسمت های دلخواه گوشی و ریستور کردن آن در اندرویدReviewed by Mr. Mobology on Jul 12Rating: 5.0آموزش جامع بکاپ گرفتن از قسمت های دلخواه گوشی و ریستور کردن آن در اندرویددر این آموزش سعی کردیم آموزش بکاپ گرفتن از قسمت های دلخواه گوشی ها و ریستور کردن آن را در گوشی های اندرویدی به شما عزیزان آموزش دهیم .

آموزش جامع بکاپ گرفتن از قسمت های دلخواه گوشی و ریستور کردن آن در اندروید

جامع ترین و کامل ترین آموزش فوق کاربردی برنامه Go Backup & Restore Pro Premium در ایران برای اولین بار در سایت Mobology

 

همانطور که در آموزش قبلی در این لینک درباره مفهوم و معنی Backup صحبت کردیم , چند نوع بکاپ داریم . در آموزش قبلی نحوه گرفتن Nandroid Backup را در محیط Recovery برای شما عزیزان آموزش دادیم , اما اینبار میخواهیم بکاپ گرفتن از قسمت های دلخواه گوشی را به شما آموزش دهیم .

 

در واقع شما ممکن است قبل از نصب رام از گوشی خود Nandroid Backup تهیه کنید تا در صورت اشتباه رفتن مراحل نصب و یا به هر دلیلی نصب نشدن رام جدید , شما بتوانید به خوبی به رام قبلی گوشی خود بازگردید .

پرسش : اما بکاپ گرفتن از قسمت های دلخواه گوشی توسط برنامه Go Backup & Restore Pro Premium چه فایده ای دارد ؟

پاسخ : شما توسط برنامه Go Backup Pro میتوانید از قسمت های دلخواه گوشی خود یعنی ( SMS ها , مخاطبین گوشی خود , تماس های ورودی و خروجی و همچنین نرم افزار های نصب شده شما به همراه دیتای نرم افزارها ها ) Backup تهیه کنید .

در واقع شما میتوانید از قسمت های دلخواه گوشی توسط نرم افزار Go Backup Pro بک آپ بگیرید تا :

 • در رام جدیدی که بر روی گوشی خود نصب میکنید از این بکاپ استفاده کنید و اطلاعات خود مانند مخاطبین و SMS  ها را بازگردانید : همانطور که میدانید در نصب رام جدید همه اطلاعات گوشی پاک میشود … پس برای نصب رام جدید و جلوگیری از پاک شدن اطلاعات مهم گوشی مثل SMS ها و مخاطبین در رام جدید , بهتر است از قسمت های دلخواه خود بکاپ بگیرید که به کمک نرم افزار Go Backup Pro این امر میسر میشود .
 • در گوشی جدید اندرویدی خود استفاده کنید : ممکن شما به هر دلیلی گوشی اندرویدی خود را ارتقا دهید و یک گوشی اندرویدی قوی تر و بهتر را خریداری کنید . شما در گوشی قبلی خود کلی اطلاعات مهم از قبیل SMS های مهم و یا مخاطبین بسیار زیادی که اگر تک تک آنها را در گوشی جدید وارد کنید شاید بسیار بسیار وقت گیر باشد و … پس توسط نرم افزار Go Backup Pro از قسمت دلخواه گوشی خود Backup میگیرید تا در گوشی جدید آن را Restore کنید و به صورت یکجا اطلاعات مهم گوشی قبلی خود را در گوشی جدید خود استفاده کنید
 • بعد از انجام عمل Factory Reset اطلاعاتتان از بین نرود : وقتی شما گوشی خود را Factory Reset میکنید , تمامی اطلاعات گوشی شما از قبیل SMS ها و مخاطبین و نرم افزار های نصب شده پاک میشود . بنابراین قبل از Factory Reset حتما از قسمت های دلخواه خود بکاپ تهیه کنید .

 

نکته : برای نصب نرم افزار Go Backup Pro حتما نباید گوشی شما روت باشد . اما اگر گوشی شما Root باشد میتوانید از امکانات بیشتر نرم افزار استفاده کنید :

 1. گرفتن Backup از Data نرم افزار ها ( مثلا دیتای بازی Pou و Angry Birds همان سیو مراحلی که شما رفتید هست و یا دیتای برنامه GO SMS همان تنظیماتش )
 2. Backup و Restore از نرم افزار های امنیتی و محافظت شده
 3. نصب اتوماتیک نرم افزار ها هنگام ریستور کردن بکاپ ( ممکن است شما از 30 نرم افزار Backup تهیه کرده باشید . اگر گوشی شما روت باشد به صورت اتوماتیک 30 نرم افزار بر روی گوشی شما نصب میشود اما اگر روت نباشد خود شما باید یکی یکی آن 30 نرم افزار را نصب کنید )
 4. Freeze و Unfreeze کردن نرم افزارها

 

آموزش بکاپ گرفتن از قسمت های دلخواه گوشی در برنامه Go Backup & Restore Pro و Restore کردن آن :

 

پیش نیاز ها :

 

1. دانلود نرم افزار Go Backup & Restore Pro Premium  :

دانلود نرم افزار Go Backup Pro Premium از سرور موبولوژی

موبولوژی

مراحل بکاپ گرفتن از قسمت های دلخواه گوشی توسط برنامه Go Backup & Restore Pro Premium :

موبولوژی

1. ابتدا نرم افزار Go Backup & Restore Pro Premium را در گوشی خود نصب کنید

2. برنامه را اجرا کنید ( اگر گوشی شما Root شده است گزینه ” Grant ” یا ” Allow ” را بزنید ) به صفحه زیر مواجه میشوید :

1

3. اکنون گزینه “New/Restore Backup” را انتخاب کنید

4. در این صفحه میتوانید هر کدام از قسمت های دلخواه خود را انتخاب کرده و از ان بکاپ تهیه کنید . اما بهتر است گزینه Batch Backup را انتخاب کنید :

2

5. در اینجا میتوانید تیک گزینه هایی را که احتیاج دارید از آن قسمت ها بکاپ تهیه کنید , فعال کنید تا Backup شما از آن قسمت ها گرفته شود :

3

این قسمت به 4 دسته تقسیم میشود :

 1. User DATA : قسمت اطلاعات کاربر که شامل ” مخاطبین – اس ام اس ها – تماس های ورودی و خروجی و MMS ها است “
 2. System Setting : قسمت تنظیمات سیستمی گوشی که توسط شما انجام شده است که شامل ” زنگ های انتخاب شده در گوشی شما – والپیپر هوم اسکرین گوشی شما – پسورد WiFi هایی که قبلا به آن کانکت شده بودید و ساختار و طرح لانچر گوشی شما “
 3. User Application : قسمت نرم افزار هایی که شما بر روی گوشی نصب کرده اید . ” در این قسمت میتوانید فقط از نرم افزار ها بک آپ بگیرید و یا از نرم افزار ها به همراه دیتای آنها و یا فقط از دیتای آنها بکاپ بگیرید “
 4. System Application : قسمت نرم افزار های System : در این قسمت میتوانید از نرم افزار های سیستمی که مربوط به رام گوشی شماست Backup تهیه کنید .

 

شما با توجه به نیاز خود از قسمت های مختلف گوشی خود بکاپ تهیه کنید . اما معمولا برای نصب رام جدید شما نیاز دارید تا از قسمت هایی مثل User DATA , System Setting و User Application بک آپ تهیه کنید .

پس میتوانید تیک کلی گزینه های User DATA , System Setting و User Application را بزنید و در انتها گزینه “Start Backup” را انتخاب کنید تا برنامه شروع به تهیه Backup از قسمت های انتخابی شما کند .

 

توجه : در قسمت زیر که با فلش قرمز رنگ مشخص شده است میتوانید مشخص کنید که از قسمت User Application شما چه نوع بکاپی تهیه شود ؟

همانطور که گفتیم میتوانید گزینه Apk + Data یا Apk Only و یا گزینه App Data Only را انتخاب کنید :

Hamin

6

بعد از زدن گزینه Start Backup شما با صفحه ای مانند صفحه زیر مواجه میشوید :

7

6. بعد از اتمام پروسه بکاپ , صفحه ای مانند صفحه زیر باز میشود که میگوید قسمت MMS ها وجود نداشته و برنامه موفق به گرفتن بک آپ از MMS ها نشده است و شما باید گزینه ” Save ” را انتخاب کنید : ( ممکن است Backup شما کامل و بی نقص باشد . در این صورت گزینه ” Finish ” را باید انتخاب کنید )

Save

بعد از انتخاب گزینه Finish یا Save بک آپ شما با موفقیت انجام شده است و میتوانید آن را در جایی امن نگه داری کنید ( از گوشی خود به کامپیوتر انتقال دهید ) :

“” برای اینکار بعد از وصل کردن گوشی خود به کامپیوتر فایل Go Backup را انتخاب و وارد فولدر Allbackup شوید و Backup مورد نظر خود را به کامپیوتر انتقال دهید “”

 

آموزش Restore کردن بکاپ گرفته شده در برنامه Go Backup & Restore Pro Premium :

Restore : یعنی بازگردانی Backup گرفته شده

 

1. وارد نرم افزار Go Backup & Restore Pro Premium شوید .

2. بعد از وارد شدن به نرم افزار گزینه “New/Restore Backup” را انتخاب کنید .

3. در این صفحه میتوانید قسمت دلخواه را انتخاب کنید و گزینه ” Restore ” را بزنید تا همان قسمت ریستور شود . اما بهتر است گزینه ” Batch Restore ” انتخاب کنید :

8

4. در این صفحه هم میتوانید تیک هر گزینه ای را که میخواهید ریستور شود را بزنید ( بهتر است تیک همه گزینه ها را بزنید ) و در انتها گزینه “Start Restore” را انتخاب کنید :

9

5. برنامه شروع به ریستور کردن بکاپ شما میکند و بعد از اتمام شما باید گزینه “Finish” را انتخاب کنید . اکنون بک آپ شما با موفقیت بازگردانده شد ( Restore شد )

 


 مدیریت و پاک کردن بکاپ های گرفته شده :

موبولوژی

1. وارد صفحه اصلی در نرم افزار Go Backup & Restore Pro Premium شوید :

1

2. گزینه Backup Management را بزنید و گزینه مشخص شده با فلش قرمز رنگ را در تصویر زیر انتخاب کنید تا از حالت Summary View به Timeline View بروید  :

Delete

3. صفحه ای مانند صفحه زیر باز میشود . در اینجا میتوانید گزینه Delete را انتخاب کرده و بکاپ هایی را که تهیه کردید , پاک کنید :

11

موبولبخش های دیگر در برنامه Go Backup & Restore Pro Premium :

موبولوژی

صفحه اصلی در نرم افزار Go Backup & Restore Pro Premium را مشاهده کنید :

1

در این قسمت 3 تب وجود دارد :

 1. Local Backup : مخصوص بکاپ گرفتن از گوشی شما در حافظه داخلی گوشی شماست که آموزش کامل این بخش در بالا داده شد …
 2. Cloud Backup : مخصوص بکاپ گرفتن از گوشی شما در فضای ابری شماست ( آموزش دقیقا مشابه آموزش بالاست . البته قبل از آن باید وارد اکانت Cloudy خود مانند Google Drive یا Dropp Box و … شوید )
 3. App Tools : مخصوص Freeze و Unfreeze کردن نرم افزار ها . شما با Freeze کردن نرم افزارها میتوانید به طور موقت آنها را غیرفعال کنید .

آموزش بکاپ گرفتن زمان بندی شده در نرم افزار Go Backup & Restore Pro Premium :

موبولوژی

1. وارد صفحه اصلی در نرم افزار Go Backup & Restore Pro Premium شوید :

1

2. گزینه Schedule Backup را انتخاب کنید .

3. بعد از آن وارد صفحه ای مثل صفحه زیر میشوید .  گزینه ای که با رنگ آبی در شکل زیر مشخص شده است را انتخاب نمایید :

scheu (1)

4. در این صفحه  مقادیری برای تنظیم کردن وجود دارد که به اختصار درباره آنها توضیحی خواهیم داد :

 

 • Action : در این قسمت میتوانید تعیین کنید که چه نوع بک آپی از گوشی شما تهیه شود : 1. Backup User Data ( شامل اطلاعات کاربر مثل مخاطبین و اس ام اس ها و … )     2. Backup User App ( که شامل نرم افزار های نصب شده توسط شما میباشد )    3. Backup System Data ( شامل تنظیمات سیستمی و والپیپر و … )
 • Time : در این قسمت میتوانید به تاریخ میلادی تعیین کنید که در آن تاریخ و ساعت معین شده , بکاپ از گوشی شما تهیه شود .
 • Repetition : در این قسمت میتوانید تعیین کنید که این بک آپ زمان بندی چگونه تکرار شود که شامل آیتم های One-Time event ( فقط یکبار , آن هم در تاریخی که در قسمت Time مشخص کرده اید )  —–  Daily ( به معنی روزانه ! یعنی هر روز در ساعتی که در قسمت Time مشخص کرده اید از گوشی شما بکاپ تهیه میشود ) —– Weekly ( به معنی هفتگی ! یعنی گوشی شما با توجه به تاریخی که در قسمت Time مشخص کرده اید از گوشی شما هر Xشنبه Backup تهیه میکند ) —– Monthly ( به معنی ماهیانه ! یعنی گوشی شما با توجه به تاریخی که در قسمت Time مشخص کرده اید در هر روز معین از ماه از گوشی شما Backup تهیه میکند )
 • Reminders : ( به معنی یادآور ! یعنی نرم افزار چند دقیقه قبل از انجام عملیات بکاپ به شما یادآوری کند … )

 

در انتها بعد از انجام تنظیمات دلخواه گزینه “Save” را انتخاب کنید .

Scheu

5. مطمئن باشید که تیک این گزینه خورده باشد . اکنون شما به نرم افزار دستور داده اید که طبق زمان بندی مشخص شما از گوشی شما بکاپ تهیه کند.

scheu (2)

توضیحاتی درباره تنظیمات دلخواه نرم افزار Go Backup & Restore Pro Premium :

موبولوژی

1. وارد صفحه اصلی نرم افزار Go Backup & Restore Pro Premium شوید :

1

2. روی گزینه ” 3 نقطه ” در بالای سمت راست نرم افزار ضربه بزنید و گزینه “Setting” را انتخاب کنید .

اکنون وارد تنظیمات نرم افزار شده اید .

توضیحاتی درباره تنظیمات مهم نرم افزار :

 • Backup History : در اینجا میتوانید تعیین کنید که نرم افزار تا چند بکاپ شما را نگه داری و لیست کند
 • Auto Backup : این آیتم برای گرفتن بکاپ به صورت اتوماتیک از نرم افزارهای جدیدی که شما نصب یا آپدیت میکنید است
 • Choose netdisk : در اینجا میتوانید حساب Default ابری خود را تعیین کنید
 • Backup Contact Limit : اگر تیک این گزینه را بزنید , هنگام بکاپ از مخاطبین فقط و فقط از مخاطبین با شماره تلفن بکاپ گرفته میشود ( ممکن است گوشی شما با Yahoo یا Facebook سینک شده باشد و مخاطبین آنها در گوشی شما Save شده باشد … )
 • Merge Duplicate Contact : اگر تیک این گزینه زده شده باشد , هنگام ریستور کردن بکاپ , مخاطبین تکراری شما ادغام میشود .

 

امیدوارم از این آموزش جامع و کاربردی لذت برده باشید .

************************************

بهترین و جامع ترین آموزش ها را از موبولوژی بخواهید : – )

” کپی برداری از آموزش تنها با ذکر نام نویسنده و سایت Mobology مجاز میباشد “

منبع : www.mobology.ir

آموزش جامع بکاپ گرفتن از قسمت های دلخواه گوشی و ریستور کردن آن در اندرویدReviewed by Mr. Mobology on Jul 12Rating: 5.0آموزش جامع بکاپ گرفتن از قسمت های دلخواه گوشی و ریستور کردن آن در اندرویددر این آموزش سعی کردیم آموزش بکاپ گرفتن از قسمت های دلخواه گوشی ها و ریستور کردن آن را در …

نقد و بررسی

خلاصه: نرم افزار Go Backup & Restore Pro Premium در نوع خود کامل ترین و بهترین نرم افزار موجود است ! نرم افزاری بی رقیب در زمینه گرفتن Backup از اطلاعات دیتای گوشی که وبسایت موبولوژی نمره 5 را از 5 به آن میدهد .

امتیاز کاربر: 4.64 ( 5 آراء)
0

درباره ی Mr. Mobology

سید علی احمدی (حسینی) هستم و علاقه زیادی به تکنولوژی , موبایل های هوشمند و عکاسی دارم و همیشه سعی میکنم در این زمینه ها اطلاعات جدیدی رو یاد بگیرم و اونهارو با شما کابران عزیز به اشتراک بگذارم . هدفم اینه مطالبی که در اختیار شما قرار میدم کامل تر از هر وبسایت دیگری باشه ! از سال 89 درگیر سیستم عامل اندروید شدم و تو همون دوران توی یکی از انجمن های تخصصی موبایل با لقب UnBelievable Boy مدیریت بخش هایی از Android رو به عهده گرفتم . تا اینکه با چند نفر از دوستان تصمیم گرفتیم پایگاه جدیدی رو با یک سبک جدید تاسیس کنیم تا تمامی آنچه مربوط به موبایل و تکنولولوژی هست رو بهتر از قبل در خدمت شما کاربران عزیز قرار بدیم و سعی میکنیم مطالب اختصاصی و جامعی رو تولید کنیم که تا پیش از آن هیچ نمونه فارسی زبانی نداشته باشد ! هدف ما رسیدن به جایگاه برترین وبسایت در زمینه موبایل و تکنولوژی در ایران است !! در حال حاضر فقط و فقط بر روی آموزش های موبایل ( Android & iOS ) تمرکز کردیم . اما به زودی شاهد تغییراتی وسیع و گسترده در وبسایت تازه تاسیس و موفق موبولوژی , خواهید بود . ******* خوشحال میشم بنده رو توی اینستاگرام با آیدی زیر دنبال کنید : Mr.Mobology

23 دیدگاه

 1. بکاب گرفته شده رو در کامپیوتر سیو کردم حالا که همه چی از گوشیم پاک شده بازم نرمافزارو نصب کردم و فایل رو تو گوشی ریختم اما هیچ کدوم از اطلاعات برنگشت!!!؟

  • سلام حامد عزیز
   لطفا بیشتر توضیح بده که بکاپ رو چطوری کپی کردی ؟
   خود فایل GoBackup و یا فایل های داخلش … این خیلی مهم هست : – )

 2. سلام .من از اطلاعات بک آپ گرفتم و گوشیم رو عوض کردم . بکاپی رو که تو کامپیوتر ریخته بودم الان ریختم تو گوشی جدید ولی نمیشه ریستورش کرد!!!!

  • سلام
   ریختن بک آپ توی گوشی جدید یک مقدار قلق داره !
   شما دقیقا چه فایلی رو کپی گرفته بودید و الان فایل بک آپ رو در چه فایلی میریزید ؟؟؟؟

 3. یادم نیست! ولی فکر کنم فایل بک اپ رو با فولدرش کپی کردم تو کامپیوتر و الان جدا جدا فرستادم تو گوشی. باید از طریق کابل انتقال بدم.لطفا اموزش بدین

  • سلام مجدد
   شما یکبار وارد نرم افزار Go Backup بشید و اون رو اجرا کنید …
   بعد از اون گوشی خودتون رو به کامپیوتر وصل کنید و وارد فولدر GoBackup بشید و بازش کنید … پوشه Allbackup را پاک کنید و از فایل بک آپی که توی کامپیوترتون ذخیره کرده بوید , فایل Allbackup رو توی فولدر GoBackup بریزید
   دقت کنید اسم فایلها به هیچ وجه تغییر نکنه ( جتی حروف کوچک و بزرگ )

   نتیجه رو اعلام کنید

 4. سلام. سه سوال دارم. چطوری میتونم از مسیج های تو لاین که کامپیوتر نصبه بکاپ بگیرم؟ خودش یه قسمت داره از متن کپی میگیره اما فقط از قسمت هایی که بازه. مثلامن مسیج های قدیمیو میخوام باید کلی قسمت show older messages رو بزنم که باز شن تا بتونم کپی بگیرم.روش دیگه ای نیست؟ و اینکه از این مسیج ها تو گوشی توسط امکانی که خود لاین بهمون میداد کپی گرفتم اما تو گوشی جدید باز نمیشه.

 5. سلام اونکاری که گفتید رو برای بکاپ میخوام انجام بدم ما allback up وجود نداره. هر فایلی جدا جدا هست. میتونم همونارو کپی کنم؟

  • میشه یه اسکرین شات از فایل های Backup که توی کامپیوترتون ذخیره کردید توی یکی از سایت های آپلود , آپلود کنید تا بنده ببینم

 6. اقا یه سوال من گوشیم huawei g6-u10 هستش
  من اندرویدش رو به نسخه 4.4.2 ارتقا دادم
  ولی کل برنامه ها و بازیام پاک شدن
  الان یعنی باید بک آپ بگیرم تا برنامه ها برگردن

  • سلام محمد مهدی عزیز

   خیر , اینطور نیست ! توی توضیحات مطلب بالا کامل توضیح داده بودیم ! Backup برای زمانی هست که فایل های شما در دسترس هستند و شما از اونها Backup میگیرید تا در صورت از بین رفتن اونها, فایل هاتون رو Restore کنید !!

   برای این مشکلتون شما باید گوشیتون رو Recovery کنید ! در واقع حافظه های گوشیتون رو ریکاوری کنید تا اطلاعات گوشیتون برگردن ( امکان برگشتن اطلاعات شما 50 50 هست )

 7. سلام
  نمیتونم بکاپ همراه دیتا بگیرم
  لطفن راهنمایی کنید
  اون گزینه رو نداره

 8. سلام
  اگه دقت کرده باشین وقتی رویه ی چت انگشتتونو نگه میدارین ، چنتا گزینه میاد ک یکی آرشیوه…
  وقتی روش کیلک میکتید مینویسه ک حذف نمیشه…
  من ی چتو همین کارو کردم…ینی روش گزینه آرشیو زدم ولی الآن نمیدونم چطوری باید برش گردونم…میشه بگید چیکار کنم؟

 9. خیلی ممنون بسار عالی تشکر

 10. سلام. من با این نرم افزار از گوشیم Backup گرفتم و به اسم AllBackup ریختم توی درایو E. اما حالا که گوشیم رو به تنظیمات کارخونه برگردوندم و مجدد این نرم افزار رو نصب کردم، نتونستم محتوای حذف شده رو برگردودنم. برای من مهم، شماره تلفن های ذخیره شده قبلی هست. میخواستم لطف کنید توضیح بدین من دقیقا فایلی که ذخیره کردم رو باید کجای گوشیم بریزم که بتونم Restore کنم. الان که وارد برنامه میشم، میزنه بک آپی وجود نداره. ممنون از لطفتون

 11. سلام.میخواستم ببینم اگه فکتوری ریست کنم تمام حافظه داخلی پاک میشه؟
  اگه پاسخ شما مثبته پس باید موزیک و ویدیو و عکس هارو خودم بردارم؟

 12. سلام
  خسته نباشید . اس ام اس های من بک اپ گرفته نمیشه

 13. عبدالکریم

  سلام، من اومدم با این روش شما از یک بازی که تا چند مرحله شو رفتم، پشتیبان گرفتم ولی بعد که اومدم بازگردانی کنم دیدم بازی برنمیگرده و زیرش پیام data corrupted میده، چیکار کنم؟

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما در هیچ جا منتشر نمی شود.قسمت های ضروری علامت گذاری شده است. *

*


+ 2 = 4

ترخیص کالا طراحی سایت
برای مطلع شدن از آخرین اخبار و آموزش های دنیای موبایل و تکنولوژی در کانال تلگرام ما عضو شوید (کلیک کنید) : Mobology@