خانه / آموزش ها و مقالات موبایل / Netology : سوژه های اینترنتی 1 : Share کردن پست های لاین و برنده شدن بدون قرعه کشی

Netology : سوژه های اینترنتی 1 : Share کردن پست های لاین و برنده شدن بدون قرعه کشی

Netology : سوژه های اینترنتی 1 : Share کردن پست های لاین و برنده شدن بدون قرعه کشیReviewed by Mr. Mobology on Mar 30Rating: 5.0سوژه های اینترنتی 1 : Share کردن پست های لاین و برنده شدن بدون قرعه کشیقسمت اول سوژه های اینترنتی : Share کردن پست های لاین و برنده شدن بدون قرعه کشی !! در این قسمت میخواهیم قرعه کشی ها و جایزه های بدون قرعه کشی در لاین را که

Netology : سوژه های اینترنتی 1 : Share کردن پست های لاین و برنده شدن بدون قرعه کشی

قسمت اول سوژه های اینترنتی : پست های لاین را Share کنید و بدون قرعه کشی برنده شوید !!

مجموعه پست های ” سوژه های اینترنتی ” را در تگ ” Netology# ” دنبال کنید

موبولوژی

توجه : اگر نمیدانید Netology چیست و این اولین باری هست که یکی از مجموعه پست های ” سوژه های اینترنتی ” را میخوانید , لطفا ” Netology : معرفی سوژه های اینترنتی جذاب و حقایق اینترنتی ” را مطالعه کنید .

SooZhe 1

پروفایل Irancell : ” اگر این پست را 5 بار Share کنید , بدون قرعه کشی برنده یک دستگاه Galaxy Note 4 خواهید شد ! “

پروفایل شارژ رایگان : ” برای دریافت شارژ رایگان همین الان , کلمه ” freecharge ” را به ما پیغام خصوصی بدهید ”

پروفایل جم رایگان : ” اگر این پست را Share کنید , بدون قرعه کشی 10 هزار جم رایگان به اکانت Clash of Clans شما هدیه داده میشود ”

صفحه احسان علیخانی : ” همه شما عزیزان بنده را میشناسید ! هیچ وقت قول دروغ به کسی نمیدهم !! اما اگر شما این پست را Share کنید , قول میدهم که به قید قرعه کشی , 5 دستگاه iPhone 6 به کسی که بیشترین Share را بکند , جایزه بدهم . ”

و …

این روزها پست هایی مانند عبارات بالا و امثال آن شبکه اجتماعی لاین را پر کرده اند ! قرعه کشی موبایل و تبلت و جایزه دادن بدون قرعه کشی به مردم , تنها با Share کردن پست ها در لاین !!

آما آیا این ها حقیقت دارد ؟ این جایزه ها را از کجا میاورند ؟ به چه کسانی میدهند ؟ تا بحال چه کسانی در لاین برنده موبایل و تبلت شده اند ؟؟ چند نفر از کاربران جم رایگان دریافت کردند ؟؟ چند نفر شارژ رایگان گرفتند ؟؟ هزینه این همه جایزه و بذل و بخشش را چه کسی میدهد ؟؟ اسپانسر این همه جایزه کیست ؟؟ پشت پرده این نوع قرعه کشی ها و جایزه ها چه کسانی وجود دارند ؟؟ چرا همه شرکت ها/افراد معروف/گروه ها و صفحه های عمومی در لاین , همگی و هماهنگ با هم شروع به جایزه دادن کرده اند ؟؟

با وبسایت موبولوژی همراه باشید تا در قسمت اول ” سوژه های اینترنتی ” , این موضوع را بررسی کنیم .

چند سال پیش , در شبکه اجتماعی فیسبوک , عده ای از صاحبان پیج ها برای جلب توجه و افزایش بازدید و در نهایت لایک Page خودشان , ” تب ” جدیدی را در فیسبوک راه انداختند که عده ای از کاربران ساده به راحتی گول حرف های آنان را میخوردند !

برای مثال آنها عکس ماشینی را با چراغ خاموش در Page خودشان میگذاشتند و در توضیحاتش مینوشتند که اگر فلان عدد یا فلان کلمه را کامنت بگذارید , چراغ های ماشین روشن خواهد شد !! عده ای از کاربران نیز , گول این حرف ها را میخوردند و آن کلمه یا عدد را کامنت میگذاشتند !

مکانیزم شبکه اجتماعی فیسبوک به این گونه است که اگر شما کامنتی در یک پست یا عکس بگذارید , آن عکس برای دوستان شما نمایش داده میشود ! حالا به این فکر کنید که 100 هزار نفر در عکس شما کامنت بگذارند !! با اینکار نه تنها آن 100 هزار نفر پست شما را میبینند , بلکه دوستان آن 100 هزار نفر نیز پست شما را مشاهده میکنند و به این ترتیب در چند ساعت تعداد بسیار بسیار زیادی از مردم , آن Page را مشاهده میکردند و تعدادی از آنها خود Page را لایک میکردند و به این ترتیب بود که لایک های پیج ها بالا میرفت !!

اکنون نیز ” موج ” جدیدی در لاین با عنوان ” جایزه رایگان – جایزه بدون قرعه کشی ” به راه افتاده است !! صاحبان پروفایل ها با وعده های دروغین سعی در معروف کردن پروفایلشان دارند و تا به الان نیز کاملا موفق بوده اند !!

آنها به کاربران وعده میدهند که اگر پست هایشان را Share کنند , با قرعه کشی و بدون قرعه کشی به آنها جایزه میدهند . میتوانید نمونه از پست های آنان را در عکس های زیر مشاهده کنید :

اما تا به حال کی داده و کی گرفته ؟؟؟؟

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده میکنید , پروفایلی با اسم “Irancell” نوشته است ” همین الان 5 بار Share کنید و یک دستگاه Galaxy Note 4 بدون قرعه کشی جایزه بگیرید ” و حدود 12 هزار و 300 نفر آن پست را Share کرده اند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یعنی صاحب یا صاحبان پروفایل ” Irancell ” به تمامی آن 12 هزار نفر Galaxy Note 4 جایزه دادند ؟؟ یعنی الان 12 هزار نفر در ایران از طریق لاین و با Share کردن پست ها صاحب Galaxy Note 4 شدند ؟؟!!

به پستی که پروفایل ” جم رایگان کلش آف کلن ” آن را گذاشته است دقت کنید !! این پروفایل به قول خودش هر شب به 30 نفر جم رایگان میدهد و در تصویر بالا نام 20 نفر از برندگان جم را منتشر کرده است ! ضمن اینکه اسامی که این پیج معرفی کرده بسیار شک برانگیز هست ( مثل تکرار اسامی و فامیلی ها و ترتیب حروف اول فامیلی ها و … ) , باید بگوییم که اگر این قرعه کشی ها واقعی هستند , چرا اطلاعاتی مانند ایمیل و همان Gmail که آن کاربر در Clash of Clans ثبت نام هست , نمیگذارند ؟؟ و از همه مهم تر , چرا قسمت کامنت ها را باز نمیکنند تا آن 20 نفر اسم خودشان را تایید و هم تشکری از پروفایل ” جم رایگان کلش آف کلن ” در معرض دید عمومی بکنند تا به همه ثابت شود که این قرعه کشی ها واقعی میباشد ؟؟؟؟؟

به روز رسانی : جدیدا تعدادی از پروفایل ها در لاین , قسمت کامنت ها را باز میکنند و ما شاهد کامنت هایی از کاربران هستیم که باز هم به دروغ مدعی میشوند که این تبلیغات واقعی هست و آنها جایزه را گرفته اند و … !!! باید به شما بگوییم که آن کامنت ها نیز جعلی و دروغین میباشند . کافیست عکس زیر را مشاهده کنید . حتی در بعضی مواقع صاحبان این Page ها میگویند که اگر شما در زیر پست هایشان کامنت بگذارید که “ممنون من گرفتم” و یا “این واقعی هست” و … در آینده لینک پروفایل شما را برای تبادل قرار خواهند داد …  :

1432741283270

و یا پروفایلی که به اسم ” احسان علیخانی ” مجری تلویزیونی , در لاین ساخته اند و ادعا داشتند که این صفحه رسمی خود ” احسان علیخانی ” در لاین میباشد . اما الان در تصویر بالا که مشاهده میکنید , برای تبلیغ و باز هم جلب توجه و افزایش بازدید , قرعه کشی جدیدی را راه انداخته و اسپانسر خود را وبسایت فروشگاهی ” دیجی کالا ” معرفی کرده است !! ما فرض میکنیم که این قرعه کشی واقعی هست و وبسایت دیجی کالا اسپانسر آن میباشد !! اما آیا “احسان علیخانی” به خاطر تبلیغات , عکس پروفایل خود را عوض میکند و لوگوی اسپانسرش را میگذارد ؟؟؟!!

همین قرعه کشی ها به نام بازیگران و اشخاص معروف دیگر نیز ساخته شده بود که یکی از آنها در صفحه ” محمد جواد رضویان ” بوده است !

جالب است بدانید که در یکی از برنامه های تلویزیونی نزدیک عید (94) که مجری آن , ” احسان علیخانی ” و مهمان آن ” محمد جواد رضویان , مجید صالحی و محمد رضا هدایتی ” بودند , محمد جواد رضویان رسما اعلام کرد که فقط و فقط یک پروفایل شخصی در اینستاگرام دارد و در هیچ شبکه اجتماعی دیگری نیست و همچنین , احسان علیخانی مدعی شد که حتی ایمیل هم ندارد ! چه رسد به صفحه های مجازی در شبکه های اجتماعی !!!

نکته : پروفایل ها و صفحه های بسیار زیادی مانند موارد بالا وجود دارند که هنوز هم به این دروغ هایشان ادامه میدهند و متاسفانه باز هم عده ای از کاربران ساده لوح گول حرف های آنان را میخورند !! مثلا قرعه کشی iPhone 6 رایگان و یا جایزه Galaxy S6 رایگان به افرادی که 20 نفر یا 25 نفر را به پروفایل جایزه دهنده معرفی کنند !!

بیایید برای یک بار هم که شده است , تن به شایعات ندهیم و حقایق را برای مردم عزیز کشورمان روشن کنیم .

 

سخن پایانی

با کمی تامل و تفکر درباره این موج جدید در شبکه اجتماعی لاین , در میابیم که تمامی این قرعه کشی ها و جایزه های بدون قرعه کشی , وعده هایی جعلی و دروغین میباشند که فقط و فقط برای منافع شخصی یک سری افراد سودجو ساخته شده اند و عده کاربر تازه وارد و ساده لوح , گول این تبلیغات کاذب را میخورند و به حرف های آنان توجه میکنند و باعث میشوند که آن افراد سودجو به هدف خود یعنی جلب هزاران Friend در لاین برسند !!

لازم به ذکر است که این افراد در آینده ( و بعضی ها همین الان ) به هدف نهایی خود خواهند رسید  و به وسیله Friend های زیادی که در لاین جذب کرده اند , تبلیغاتی را در پروفایل خود نمایش میدهند و به وسیله همین کار , درآمدی چند صد هزار تومانی را برای خود میسازند !!!!

اکنون تصمیم با شماست !!!! میتوانید ساده از کنار این ماجرا رد شوید و بی تفاوت باشید و یا میتوانید به جای Share کردن بعضی پست های بی ارزش و دورغین , این مطلب را ( البته با ذکر منبع ) در پروفایل های خود Share کنید تا حقایق را برای کاربران لاین آشکار شود !!

 

لینک کوتاه مطلب برای اشتراک گذاری این پست در شبکه های اجتماعی :

WwW.Mobology.ir/?p=3573

پایان قسمت اول سوژه های اینترنتی

اگر شما نیز سوژه های اینترنتی مانند این دارید , با توضیحات کامل برای ما بفرستید . برای فرستادن سوژه های خود , به این لینک مراجعه کنید

” کپی برداری از مطلب تنها با ذکر نام نویسنده و سایت Mobology مجاز میباشد “

منبع : www.mobology.ir

درباره ی Mr. Mobology

سید علی احمدی (حسینی) هستم و علاقه زیادی به تکنولوژی , موبایل های هوشمند و عکاسی دارم و همیشه سعی میکنم در این زمینه ها اطلاعات جدیدی رو یاد بگیرم و اونهارو با شما کابران عزیز به اشتراک بگذارم . هدفم اینه مطالبی که در اختیار شما قرار میدم کامل تر از هر وبسایت دیگری باشه ! از سال 89 درگیر سیستم عامل اندروید شدم و تو همون دوران توی یکی از انجمن های تخصصی موبایل با لقب UnBelievable Boy مدیریت بخش هایی از Android رو به عهده گرفتم . تا اینکه با چند نفر از دوستان تصمیم گرفتیم پایگاه جدیدی رو با یک سبک جدید تاسیس کنیم تا تمامی آنچه مربوط به موبایل و تکنولولوژی هست رو بهتر از قبل در خدمت شما کاربران عزیز قرار بدیم و سعی میکنیم مطالب اختصاصی و جامعی رو تولید کنیم که تا پیش از آن هیچ نمونه فارسی زبانی نداشته باشد ! هدف ما رسیدن به جایگاه برترین وبسایت در زمینه موبایل و تکنولوژی در ایران است !! در حال حاضر فقط و فقط بر روی آموزش های موبایل ( Android & iOS ) تمرکز کردیم . اما به زودی شاهد تغییراتی وسیع و گسترده در وبسایت تازه تاسیس و موفق موبولوژی , خواهید بود . ******* خوشحال میشم بنده رو توی اینستاگرام با آیدی زیر دنبال کنید : Mr.Mobology

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما در هیچ جا منتشر نمی شود.قسمت های ضروری علامت گذاری شده است. *

*


+ 8 = 11

ترخیص کالا طراحی سایت
برای مطلع شدن از آخرین اخبار و آموزش های دنیای موبایل و تکنولوژی در کانال تلگرام ما عضو شوید (کلیک کنید) : Mobology@